محقق: وقتی که طالبان از جهاد صحبت می کند، ما آنها را به خوردن آیسکریم دعوت می کنیم

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 46439

محمد محقق معاون دوم رئیس اجرایی در پیام عیدانه خود ضمن انتقاد از سران حکومت، گفته است که دولتمردان ما نه توان مدیریت جنگ را دارد و نه می تواند صلح را پیش ببرد. اقای محقق گفته است که طالبان از جهاد صحبت می کند و ما آنها را به خوردن آیسکریم دعوت می کنیم.

محمد محقق در پیام خود گفته است، مي دانم كه دولتمردان كشور از توان مديريت جنگ و صلح در اين كشور عاجزند، نه جنگ را سر فرازانه پيش مي برند تا مرهمى باشند بر پيكر زخمدار كشور و قلب داغدار ده ها هزار شهيد در فصل نوين كشور، و نه صلح را پيش برده مي توانند، كه خواست و اهداف طرف را درك كنند تا متناسب با آن منطق صلح خويش را عيار كنند.

در بخشی از پیام محقق آمده است “طرف مقابل با مردم ما از جهاد صحبت مي كنند و ادعا دارند كه بايد خارجى ها بيرون شوند و از به خطر افتادن استقلال كشور حرف مي زنند متقابلاً مابه آنها خوردن آيسكريم پيشنهاد مي كنيم! يعنى كه شما اطفال هستيد نياز به شيرينى گك داريد و به اين ترتيب هم به ريش خودمان و هم به ريش طالبان و هم به خون هزاران شهيد و ناله هاى پدران ومادران داغ ديده مان و هم به درك و شعور ملت مان قهقه زديم و خنديديم.

از آتش بس سه روزه قبلى آن قدر ذوق زده شديم كه در تعريف و توصيف آن شاهنامه نوشتيم و در محافل ملى و بين المللى به رخ ديگران كشيديم و براى خود كمپاين كرديم غافل از اينكه يك روز بعد از آتش بس چى فجايعى رخ داد و امروز هم آتش بس يكجانبه را اعلام كرديم و خود را مصلح معرفى كرديم، بدون توجه به اينكه (بازنده جنگ برنده صلح نخواهد بود)، در فارياب دست و پاى مدافع سنگرمان را به فريب بستيم و خانه اش را تاراج كرديم و بالاى سربازان محافظش با دست بسته رگبار كرديم و به دهان سرباز همرزم دست بسته اش بالگد زديم ولى دشمنان قسم خورده ملت را به احترام پذيرا شديم!