مجلس نمایندگان: تنش ها میان ارگ و سپیدار مغایر با منافع ملی و نگران کننده است

  • انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69916

مجلس نمایندگان با انتشار اعلامیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از تشدید تنش ها میان ارگ و وزارت خارجه، از رهبران حکومت خواست که به تنش‌های به وجود آمده پایان دهند.

در اعلامیه مجلس آمده که تشدید اختلاف وزارت خارجه و ارگ در شرایط حساسی که از یک طرف مذاکرات مبهم میان امریکا، پاکستان و طالبان آغاز شده و از سوی دیگر تلاش‌های توطئه آمیز برای ایجاد حکومت موقت وجود دارد، سبب نگرانی مردم افغانستان شده است.

مجلس از رهبران حکومت خواسته که از هر نوع اختلاف درونی که باعث نابودی منافع ملی می‌شود اجتناب کرده و در هماهنگی با سیاسیون و نهادهای جامعه مدنی برای تامین مصالح علیای کشور موضع جدی و واحدی را در قبال قضایای ملی اتخاذ کنند.

همچنین اعلامیه افزوده که در شرایط کنونی رهبران حکومت باید با توافق سیاسی در راستای نتایج انتخابات و به منظور ایجاد یک حکومت قدرتمند در کشور مسوولان اقدام کنند تا توطئه‌های ایجاد حکومت موقت در کشور دفع گردد.

اعلامیه هشدار داده که هر نوع پیامد ناگوار و نابود کننده منافع ملی و دستاوردهای 18 ساله مردم افغانستان بر دوش رهبران حکومت خواهد بود.

پیش از این، وزارت خارجه، سفر هیات طالبان به پاکستان برای آغاز دوباره روند صلح افغانستان امیدوار کننده خوانده؛ اما ارگ ریاست جمهوری گفته که این موضع حکومت نیست و هیچ تلاشی بدون حضور دولت افغانستان، کشور را به صلح نزدیک نمی‌کند. این اختلاف دیدگاه سبب اختلافات جدی میان ارگ و قصر سپیدار شد.