مجلس تا پایان بحران کرونا تعطیل شد

  • انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 84767
مجلس

مجلس به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نمایندگان، تا پایان این بحران تعطیل شد.

میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس امروز (چهارشنبه ۱۰ ثور) با توجه به اعلامیه وزارت صحت مبنی بر اینکه طی دو هفته آینده وضعیت کابل از لحاظ شیوع ویروس کرونا به شدت وخیم خواهد بود، پیشنهاد قرنطینه مجلس را به نمایندگان ارائه کرد.

رحمانی اظهار داشت: از آنجایی که مجلس سنا نیز در قرنطینه کامل به سر می‌برد و کار یک اتاق بدون اتاق دیگر شورای ملی سودی ندارد و نیز با توجه به تعطیلی عمومی در کابل و عدم علاقه‌مندی کارمندان دبیرخانه مجلس به حضور در کار در ایام قرنطینه، قرنطین کامل مجلس را پیشنهاد می‌کنیم.

وی خطاب به نمایندگان گفت: از فردا (پنجشنبه ۱۱ ثور) تا پایان حالات پیش آمده به قرنطینه کامل می‌رویم؛ بنابراین جلسات عمومی و کمیسیون‌ها برگزار نمی‌شوند و کارمندان دبیرخانه نیز تابع این تصمیم هستند.

رحمانی این پیشنهاد را در نشست عمومی به رای گذاشت که به استثنی ۱۰ رای منفی، توسط اکثریت نمایندگان حاضر در نشست امروز مجلس تایید شد.

گفتنی است که مجلس نمایندگان همزمان با شیوع ویروس کرونا در کابل و اعلام محدودیت عبور و مرور در پایتخت، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تنها در چهارشنبه‌ها نشست‌های عمومی برگزار می‌کرد.