مجازات مخالفان واکسن کرونا در عربستان!

  • انتشار: ۵ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 113592

عربستان سعودی هر کسی را که در این کشور از دریافت واکسن کرونا خودداری کند از زیارت خانه خدا، سفرهای خارجی و دسترسی به دانشگاه ها، مراکز خرید و ادارات محروم می کند.

کارشناسان حوزه درمان می گویند مخالفان واکسن تهدیدی بر تلاش های جهانی برای غلبه بر همه گیری کرونا هستند.

عربستان سعودی سرعت واکسیناسیون عمومی در این کشور را افزایش داده تا بتواند صنعت گردشگری خود را احیا کند و میزبان رویدادهای پر زرق و برق ورزشی و سرگرمی شود، یعنی تمامی بخش های آسیب دیده از همه گیری کرونا که پایه های برنامه ی «چشم انداز ۲۰۳۰» عربستان سعودی برای تنوع بخشی به اقتصاد نفت محور این کشور هستند.

عربستان سعودی در شش ماه گذشته تنها به زائران واکسینه شده یا بهبودیافتگان کرونایی اجاز به جای آوردن عمره مفرده را داده که در هر زمانی از سال می تواند برگزار شود.

منابع نزدیک به دولت عربستان سعودی می گویند انتظار می رود اقدام مشابهی در خصوص حج واجب سالیانه هم صورت گیرد.

پس از رفع ممنوعیت سفرهای خارجی که سال گذشته با شروع همه گیری کرونا در عربستان سعودی اتخاذ شد، این ماه تنها شهروندان واکسینه یا مصون شده اجازه سفر به خارج از این کشور را یافتند.

عربستن سعودی می گوید از اول ماه اوت، تنها افراد واکسینه شده امکان ورود به ادارات دولتی و نهادهای خصوصی از جمله مؤسسات آموزشی و مراکز تفریحی و همینطور استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی را خواهند داشت.

این بیانیه تنها چند روز پس از آن منتشر شد که مقامات عربستان سعودی اعلام کردند تنها کارکنان واکسینه شده بخش های عمومی و خصوصی اجازه بازگشت به سر کار خود را دارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *