ما مزدوریم!

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 2دیدگاه
  • شناسه مطلب: 73280
تشییع جنازه قاسم سلیمانی

مکنید دردمندان گله از شب جدایی
که من این صباح روشن زشب سیاه دارم

امروز فقط در مشهد قریب به دو میلیون نفر در تشییع جنازه سردار سلیمانی شرکت کرده بودند یعنی چیزی حدود دو سوم جمعیت سه میلیونی مشهد.جمعیتی که من دیدم هم چیزی کمتر از این را نشان نمی داد. مردم ایران نارضایتی های اخیر را فراموش کرده بودند. ماجرای بنزین به فراموشی مطلق سپرده شده بود. مردم اینبار “مرگ بر آمریکا” را نه به عنوان یک شعار بلکه از عمق جان و همچون یک ایده و یک هدف بر زبان می آوردند. در مترو مردم به صورت خودجوش همراه با دردی انتقام جویانه به آمریکا، اسرائیل و آل سعود مرگ می فرستادند در اهواز و عراق هم شاهد وضعیتی مشابه بودیم، در هندوستان و پاکستان و سوریه هم مردم زیادی تظاهرات ضد آمریکایی به راه انداخته بودند. این ظرفیت اسلام است.

در حال حاضر تغییر نظم مستقر جهانی اگر امکانی برایش وجود داشته باشد آن امکان صرفا اسلام، محور مقاومت و در مرکز آن ایران خواهد بود نه وراجی های مفت و بی هزینه و سانتی مانتال چپ رادیکال که از اساس کارکرد و حتی هدف دیگری جز تثبیت وضعیت و اخته سازی توده ها ندارد و خود بخشی از سیستم پیچیده ی سلطه است. ازین جهت باید در کنار ایران ایستاد.

از خط خونی تا خط فکری

هر منتقد جدی نظم مستقر جهان که از سطح پز و ادای روشنفکری فراتر رفته باید در کنار ایران بایستد. قدرت مقاومت از مرزهای ایران فراتر رفته و سوریه، لبنان، عراق و یمن را فتح کرده است. ما باکی نداریم ازینکه عده ای مجهول الحال ما را مزدور بخوانند. در کشوری که هرکسی برای پول و چوکی و مقام مزدور این و آن می شود و اصل اول در آن مزدور بودن است مگر اینکه خلافش ثابت شود، در جامعه ای که شبه منورالفکران تمام هم و غمشان را وقف دفاع از بینی کرده اند و هویت خودشان را در بینی و چهره تعریف می کنند ما باکی نداریم که بی آنکه منت کسی بر ما باشد یا وجهی از کسی دریافت کرده باشیم مزدور باورهای خود باشیم؛ زهی سعادت، ما باکی نداریم ازینکه افتخار کنیم هویتمان را در باورمان تعریف کنیم.

انشالله تغییر در نظم مستقر جهانی را به چشم خود خواهیم دید. دور نیست آن زمان.

نویسنده: خلیل صدرا

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟