مانیکور چیست؟

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 79277

سوالی که این روزها در سالن های زیبایی و حتی فضای مجازی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد این است که مانیکور چیست ؟ ما به شما می گوییم:

زیبایی ناخن ها و اهمیت دادن به شکل و ظاهر و نرمی و لطافت آنها و نیز بهبود شرایط بهداشت دست ها و ناخن هاه یکی از مواردی است که علاوه بر داشتن ویژگی زیبایی شناختی بسیار مورد توجه خانم ها است، مانیکور ناخن یکی از راههایی است که شما می توانید به ویژگی هایی که گفته شد دست یابید. در این مقاله با شما در مورد این مطلب که مانیکور چیست و چگونه می توان یک مانیکور حرفه ای داشت و اطلاعاتی از این دست را بررسی می کنیم. پس همراه ما باشید.

مانیکور ناخن چیست؟

یک روز کاری شلوغ را پست سر گذاشته اید، یا در منزل مشغول رسیدگی به امور خانه و بچه داری بوده اید، یا حتی برای تفریح گشتی در اطراف زده اید و به چند تا مرکز خرید سر زده اید، هیچ فرقی نمی کند شما در طی روز مشغول کدام یک از این کارها بوده اید، فقط بعد از پشت سر گذاشتن این روز باید بدانید که زیر ناخن های شما و کناره های ناخن و انگشت شما اکنون مملو از آلودگی است و شما برای اینکه بیمار نشوید و مبتلا به انواع ویروس ها و میکروب های جمع شده در زیر ناخن ها و اطراف آنها نشوید باید مراقبت خیلی زیادی از دستان و ناخن هایتان بکنید. از جمله اینکه در طی روز چندین نوبت آنها را بشویید.

مانیکور چیست

ولی ا گر به دنبال راه حل بهتری برای پاکسازی پوست تان هستید و می خواهید گرد و غبار و الودگی ها و میکروب ها را از دستان و انگشتان و ناخن هایتان دور کنید ما به شما مانیکور ناخن را پیشنهاد می کنیم، می پرسید مانیکور چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مانیکور در واقع به معنی مرتب کردن و وچیدن و زدودن و گرفتن سفیدی های اطراف ناخن و گوشت های اضافه ای که در کناره های ناخن ها وجود دارند، هم چنین هم اندازه کردن ناخن ها بطوری که به بافت های اطراف ناخن و انگشت ها آسیبی وارد نشود گفته میشود.

مانیکور شامل خدماتی مانند پاکسازی و زیبا سازی و نیز مرتب کردن حاشیه های کنار ناخن است که طی آن هر نوع بافت اضافه و غیر زنده ای که در پوست و اطراف ناخن وجود دارد از بین می رود.

این خدمات مربوط به ناخن از طریق یکسری ابزارهای خاص و ژل های مخصوص و نیز مایعات و کرم های متفاوت و همراه با ماساژ دست و پولیش ناخن است.

حالا میدانیم که مانیکور چیست ولی سوال دیگری در ذهن ایجاد می شود که چرا باید مانیکور انجام دهم؟ در ادامه ما به شما پاسخ می دهیم.

چرا باید مانیکور انجام دهیم؟!

شکسته شدن ناخن ها، پوسته پوسته شدن، تغییر شکل دادن ناخن ها، گوشت های اضافه ی اطراف ناخن، احتمال ابتلا به انواع ویروس های پوستی و انگشتی و همچنین دیگر شرایط ناخوشایند در ناخن ها؛ از مشکلات رایج بانوان در زمینه انگشتان و ناخن ها می باشد. اگر شما به هر کدام از این مشکلات و یا مشکلات این چنینی برخورد داشته اید، بخوبی از لزوم مانیکور مطلع هستید.

علاوه بر آن شما با انجام مانیکور می توانید زیبایی و لطافت و طرافت خاصی به دستانتان ببخشید. البته در کنار مانیکور داشتن رژیم غذایی سلامت را نیز نباید از خاطر ببرید.

برای انجام مانیکور چه ابزاری مورد نیاز است؟

تاکنون به این مطالب پرداختیم که مانیکور چیست و چرا باید آن را انجام دهیم حالا نوبت آن است که بدانیم برای انجام مانیکور به چه ابزار و وسیله هایی نیاز داریم.

چه از آن دسته افرادی باشید که می خواهید مانیکور را در منزل انجام دهید و یا بخواهید این کار را توسط یک ناخن کار حرفه ای و در یک سالن زیبایی و آرایشی انجام دهید شما باید ست لوازم مانیکور مخصوص به خود را داشته باشید. می پرسید چرا؟

چون در طی عمل مانیکور پوست دستکاری می شود و در حین انجام کار ممکن است پارگی و برشهایی در پوست بوجود بیاید، این عمل خطر گسترش عفونت را بالا می برد و می تواند زمینه ساز ابتلا و شیوع به بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت و…و دیگر بمیاری های مسری باشد. بنابراین سعی کنید ابزار تان شخصی و مختص به خودتان باشد و در تمیز کردن و استرلیزه کردن آن و نیز بهداشت ابزارتان دقت کافی داشته باشید.

حالا چه وسیله هایی مورد نیاز است؟ مدت ها پیش یک سالن زیبایی در پاسخ به این پرسش که مانیکور چیست و چه ابزاری نیاز دارد لیست گران قیمت و بلند بالایی ارائه داد که از انجام مانیکور منصرف شدیم ولی با کمی تحقیق و بررسی فهمیدیم که می توان برخی از این وسیله ها را جایگزین کرد و از مواد طبیعی تر استفاده نمود . در زیر ما به شما می گوییم که برای انجام مانیکور عالی چه وسیله هایی نیاز دارید و چه کاری باید انجام دهید.

پاک کننده ناخن کوتیکل؛

پاک کننده ناخن در حقیقت یک محلول آرایشی است که به نرم کردن ناخن ها کمک بسیاری م یکند این محلول که حاوی هیدروکسید سدیم و یا هیدروکسید پتاسیم و گلسیرین می باشد را باید قبل از سوهان کشیدن روی ناخن هایتان بمالید. ولی اگر نتوانستید و یا نخواستید از این محلول استفاده کنید می توانید از آب ولرم و آب لیموی تازه و یا شیر گرم و مقداری روغن زیتون استفاده کنید. می دانید که آب لیمو باعث سفیدی پوست و روغن زیتون نیز موجب نرمی پوست تان می شود.

پس در ابتدا دست هایتان در این محلول قرار دهید تا پوست تان از هر نوع آلودگی پاک شود و کاملا نرم شود.

تنبلی را بگذارید کنار و با این سولا که مانیکور چیست حس زیبایی و لطفات و سلامت را از ناخن هایتان و دستهایتان نگیرید و دست به کار شوید.

ناخن گیر و سوهان ناخن

حالا بوسیله ناخن گیر اضافات ناخن را بگیرید و گوشه های ناخن را به شکل زاویه دار و یا گرد فرم دهید و با سوهان ناخن خوب سوهان بکشید.

کرم مرطوب کننده

دستانتان را بوسیله یک کرم مرطوب کننده ماساژ دهید تا آب رسانی کامل به پوست انجام شود

ابزار مانیکور؛ گوشت گیر و گوشه گیر و قیچی و…

حالا بوسیله گوشت گیر اطراف ناخن تان به سمت بالا زده و پوست های اضافه را بوسیله قیچی بردارید. جتما این کار را از یک سمت ناخن شروع کنید و به سمت دیگر ختم کنید

حالا با پوشر، کوتیکول ناخن تان را به عقب برانید و مرتب کنید و با پارچه ای کتان اضافات آن را پاک کنید.

توجه داشته باشید که این شمایید که باید از ناخن هایتان مراقبت کنید و از آنها به عنوان ابزاری برای کار در آشپزخانه و نظافت و پاک کردن لکه ها استفاده نکنید.