ماسک نزدن بایدن و همسرش خبرساز شد/ فیلم

  • انتشار: ۲۶ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 122697

به رغم تاکیدهای مکرر جو بایدن به مردم آمریکا برای ماسک زدن در اماکن عمومی به منظور مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، ماسک نزدن خودش و همسرش در یک رستوران جنجال به پا کرد. 

فیلمی از لحظه خروج جو بایدن رئیس‌جمهور و همسرش جیل بایدن از یک رستوران ایتالیایی در واشنگتن دی‌سی منتشر شده که در آن، رئیس‌جمهور و بانوی اول آمریکا ماسک بر صورتشان ندارند. 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس‌جمهور آمریکا ماه گذشته یک سری دستورالعمل‌های گسترده برای مقام‌های فدرال و شرکت‌های خصوصی در خصوص زدن ماسک را اعلام کرد. 

بنا بر گزارش این رسانه، استفاده از ماسک صورت در رستوران‌های واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا اجباری است و آمریکایی‌ها در صورت‌عدم رعایت قوانین، جریمه می‌شوند. 

به رغم این مسائل، جو بایدن و همسرش یکشنبه شب (به وقت محلی پایتخت آمریکا) در رستوران «فیونا ماره» قوانین مربوط به الزامی بودن ماسک زدن را نقض کردند. 

در فیلمی که از لحظه خروج آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، نیروهای امنیتی و محافظان شخصی رئیس‌جمهور و همسر او همگی ماسک به صورت دارند. 

مخالفان عمدتا جمهوری‌خواه جو بایدن رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا بارها او را به دلیل سخت‌گیری‌ها در زمینه ماسک زدن در اماکن عمومی و اجبار آمریکایی‌ها به واکسن زدن، به اتخاذ مواضع افراطی متهم کرده‌اند. 

بایدن در سخنرانی‌های متعدد خود درباره مقابله با ویروس کرونا بارها از مردم خواسته ماسک بزنند و ماسک زدن را یک عمل «میهن پرستانه» خوانده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *