ماسک زدن در استرالیا اجباری شد

  • انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89560

به نقل از رویترز، افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان جدید به کرونا در استرالیا سبب شده است مقامات این کشور زدن ماسک را در ایالت ویکتوریا، دومین ایالت پرجمعیت این کشور، اجباری اعلام کنند.

ملبورن یکی از شهر‌های پرجمعیت و مرکز ایالت ویکتوریا است که روز گذشته بیشترین تعداد مبتلایان جدید به کرونا را ثبت کرد. دانیل اندروز، فرماندار ویکتوریا، در این خصوص گفت «اهالی ملبورن که از پوشش صورت استفاده نکنند ۲۰۰ دالر استرالیا (۱۴۰ دالر آمریکا) جریمه خواهند شد.» او در ادامه اضافه کرد «قصد داریم در ویکتوریا و به احتمال خیلی زیاد در بخش‌های دیگر کشور برای مدت طولانی زدن ماسک را اجباری کنیم.» این فرماندار در ادامه گفت «هنوز هیچ واکسنی برای این بیماری یافت نشده است و ماسک چیز ساده‌ای است که باید زدن آن به عادت ما در زندگی تبدیل شود.»

در ایالت ویکتوریا روز گذشته ۳۶۳ مبتلای جدید شناسایی شد که این رقم از شمار مبتلایان روز گذشته آن (۲۱۷ مورد) بیشتر است و روند افزایشی شیوع ویروس را در این ایالت نشان می‌دهد.

تاکنون در استرالیا بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، اما آمار‌ها نشان می‌دهد میزان شیوع این ویروس در ایالت ویکتوریا بسیار بیشتر از سایر نقاط این کشور است و سرعت شیوع نیز در حال افزایش است.