ماجرای قصور پزشکان در فوت مارادونا

  • انتشار: ۸ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111705

به نقل از وب سایت آرژانتینی “TN Noticias”، بخشی از گزارش مربوط به  کالبد شکافی دیگو آرماندو مارادونا اسطوره آرژانتینی دنیای فوتبال حاکی از خطای پزشکی  منجر به مرگ او  است.

مارادونا ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ بر اثر ایست قلبی درگذشت. ۳ هفته قبل از مرگ مارادونا، او برای برداشتن لخته خون تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بود.

بر اساس این گزارش، اسطوره افسانه‌ای فوتبال آرژانتین از نارسایی قلبی و کلیوی و سیروز حاد رنج می‌برد و مرگ او به علت بیماری قلبی بود.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، گزارش پزشکی، مرگ مارادونا را به دلیل بیماری  قلبی تایید می‌کند، اما سهل انگاری  در معالجه و مراقبت از بیمار در مرگ او نیز تاثیر داشته است. در واقع پزشکان اسطوره فوتبال متوجه نشده بودند که قلب مارادونا به درستی کار نمی‌کند. همچنین به این اسطوره آرژانتینی دارویی داده شده بود که برای بیماران قلبی ممنوع است.  حالا با اعلام رسانه‌های آرژانتینی لئوپولدو لاک، آگوستینا کاساکوف، کارلوس دیاز پزشکان و ۴ پرستار او باید بازجویی شوند. طبق این گزارش پزشکان معالج مارادونا ممکن است بین ۸ تا ۲۵ سال زندانی شوند. البته به پرستاران مارادونا اتهامات کمتری وارد شده است.