لیست صبحانه [انواع صبحانه های متفاوت و خوشمزه]

  • انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 78356

آیا تا به حال درباره لیست صبحانه فکر کرده اید و یا این موضوع برایتان اهمیتی داشته است؟ صبحانه جزو اصلی ترین وعده های غذایی روزانه می باشد و همه متخصصین تغذیه همیشه به خوردن صبحانه تاکید می کنند. با این حال، امروزه بسیاری از افراد به صبحانه خود اهمیت نمی دهند و بدون صبحانه به سر ار رفته و یا این وعده مهم غذایی را سرسری رد می کنند.

امروز می خواهیم در این مقاله لیست صبحانه را برای شما شرح دهیم تا بتوانید خرید مفیدی برای صبحانه خود داشته باشید.

لیست صبحانه

لیست صبحانه

تخم مرغ آب پز

یکی از گزینه هایی که می توانید در لیست صبحانه خود قرار دهید تنخم مرغ آب پز است. تخم مرغ آب پز به خاطر کلسیم و پروتئینی که در آن موجود است بسیار مفید می باشد و همواره مورد توصیه متخصصین تغذیه است. توصیه برای خوردن تخم مرغ آب پز این است که هفته ای حداقل یک بار در لیست صبحانه تان باشد.

می توانید تخم مرغ آب پز را به همراه گوجه فرنگی نیز میل کنید که بسیار لذیذ تر می شود.

پنیر و گردو

پنیر که در اکثر خانه ها به عنوان صبحانه مصرف می شود جزو اصلی ترین لیست صبحانه هر خانه ای می باشد. پنیر نیز خواص بی شماری در خود دارد. امروزه پنیرها انواع و اقسام مختلفی در بازار دارد و هر فرد بنابر ذائقه خود پنیر مورد نظر را انتخاب می کند.

توصیه اغلب کسانی که همواره پنیر مصرف می کنند این است که پنیر با گردو مصرف شود. چرا که مصرف پنیر تنها باعث کاهش حافظه می شود. به دلیل آنکه در پنیر ماده ای به تیرامین وجود دارد و در صورت عبور از سد خونی می تواند وارد مغز شود و کاهش عملکرد ذهنی را به دنبال داشته باشد.

از طرفی گردو حاوی مقداری مس می باشد که می تواند تیرامین را تجزیه کند به همین دلیل بهتر است پنیر همراه با گردو میل شود. علاوه بر آن می توانید پنیر را به همراه گوجه و خیار مصرف کنید که واقعا طعم دلپذیری با خوردن گوجه و خیار به همراه دارد.

خامه صبحانه و مربا

خامه صبحانه نیز در لیست صبحانه بسیاری از افراد قرار می گیرد. خامه را می توانید به همراه مربا یا عسل میل کنید. اگر خامه را تنها هم مصرف کنید مشکلی ندارد ولی اگر همراه با مربا و یا عسل میل شود ترکیب بهتر و طعم خوشمزه تری پیدا می کند.

کره مربا

شما می توانید در لیست صبحانه خود کره و مربا را نیز جای دهید چرا که ترکیب کره و مربا نیز بسیار خوشمزه می باشد. مربا انواع مختلفی دارد که می توانید بنابر ذائقه خود آن را انتخاب کنید. مثل مربای هویج، انجیر، البالو، توت فرهنگی و …

توصیه ما این است که در هوای گرم به خصوص فصل تابستان زیاد در صبحانه خود کره و مربا مصرف نکنید چرا که به خاطر گرمی هوا خوردن کره و مربا زیاد دلپذیر نیست و نمی چسبد.

عسل

عسل نیز در لیست صبحانه بسیاری از افراد یافت می شود چرا که در عسل خواص فراوانی نهفته است. حتی خیلی از افراد به خاطر بیماری که دارند به توصیه پزشک خود حتما باید عسل را در لیست صبحانه خود قرار دهند. عسل را می توانید همراه با کره میل کنید و یا با سیاهدانه ترکیب کنید. عسل شفای بسیاری از بیماری ها می باشد به خصوص اگر همراه با سیاهدانه مصرف شود. می توانید با یک سرچ ساده به خواص عسل و سیاهدانه پی ببرید.

برخی از خانم ها زمانی که در فصل تابستان شربت درست می کنند به جای مصرف شکر از عسل استفاده می کنند چرا که ضرر شکر بسیار زیاد است و برای خوردن روزانه شربت در فصل تابستان مصرف این حد از شکر ضرر زیادی دارد. از طرفی عسل هم طعم شیرین دارد و هم خاص فوق العاده ای در خود دارد.

انواع شیره

یکی دیگر از گزینه های لیست صبحانه انواپع شیره می باشد. انواع شیره مانند شیره خرما انگر و انجیر که اکثرا امروزه مصرف اناعه شیره ها را دارند. هر کدام از این شیره ها خواص فوق العاده خود را دارند و در طب سنتی نیز توصیه بسیار زیادی به خوردن شیره شده است. شیره خرما، انگور و انجیر طبع گرمی دارند و بهتر است همراه با ارده میل شود. ترکیب ارده و شیره بسیار لذیذ است. اگر امتحان نکرده اید پیشنهاد می کنیم یک بار امتحان کنید حتما عاشق آن می شوید.

نیمرو یا املت

خیلی از افراد ترجیح می دهند صبحانه خود را با نیمرو یا املت شروع کنند چرا که مصرف املت یا نیمرو برای صبحانه واقعا دلپذیر و اشتها برانگیز است. شاید برخی فکر کنند نیمرو و املت فقط برای وعده ناهار و شام مصرف می شود و تا به حال مصرف آن را در لیست صبحنه خود قرار ندارده باشند. اگر یک بار به خوردن آن در وعده صبحانه روی آورید حتما خوشتان می آید.

آب پرتقال

شمکا می توانید با گرفتن آب چند عدد پرتقال آن را در لیست صبحانه خود قرار داده و مصرف کنید. آب پرتقال به خاطر ویتامین c که در آن موجود است جزو نوشیدنی های بسار مفید می باشد. خیلی از خانواده ها در صبحانه خود در کنار ترکیبات دیگر به جای چای آب پرتقال مصرف می کنند.

شیر

اکثر خانواده ها تا بر سر سفره شان شیر نباشد صبحانه نمی خورند. شیر مخصوصا برای کودکان بسیار مفید است و متخصصین تغذیه همیشه به خوردن شیر در وعده صبحانه تاکید زیادی دارند چرا که شیر دارای کلسیم فراوان می باشد و خوردن روزانه آن باعث محکم شدن استخوان ها و دندان ها نیز می شود.

می توانید شیر را گرم یا سرد مصرف کنید که بنابر سلیقه و ذائقه هر فردی می باشد. شیر را می توانید هم به صورت پاکتی از سوپر مارکت ها و هم به صورت کیلویی از لبنیات فروشی تهیه کنید. این نکته را به خاطر داشته باشد زمانی که شیر کیلویی تهیه می کنید حتما قبل مصرف به مدت بیست دقیقه آن را بجوشانید.

ترکیب ماست چکیده و خیار

اگر تا به حال ماست چکیده و خیار در وعده صبحانه خود میل نکرده اید حتما آن را امتحان کنید به این صورت که چند عدد خیار را پوست کنده و در مقداری ماست چکیده رنده کنید. می توانید مقداری نعناع خشک نیز به آن اضافه کنید. این صبحانه واقعا معرکه و بی نظیر است به خصوص در فصل تابستان که هوا گرم است.

از طرفی ماست چکیده علاوه بر خواصی که دارد به خاطر مزه ترش آن زمانی که با خیار ترکیب می شود بسیار طعم بی نظیری پیدا می کند.

در این مقاله سعی کریم مواردی از اقلام لیست صبحانه را برای شما شرح دهیم؛ اگر تا به حال یکی از این موارد را مصرف نکرده اید حتما آن را امتحان کنید. خوردن صبحانه جزو وعده های مهم و مفید روزانه به خصوص برای کودکان می باشد. امید است که با خواندن این مقاله توانسته باشیم به شما در تهیه لیست صبحانه کمک کرده باشیم.

پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را هم ببینید: لیست خرید مواد غذایی ماهانه