لوکاشنکو: انتخابات در آمریکا یک رسوایی برای دموکراسی غربی است

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 97376

رئیس جمهوری بلاروس با اشاره به اینکه اتفاقات رخ داده در جریان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا یک رسوایی جدی برای دموکراسی غربی بود، گفت: بلاروس در حال تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای است.

به گزارش خبرگزاری اطلس پرس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “الکساندر لوکاشنکو” رئیس جمهوری بلاروس معتقد است که انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا که نتیجه قطعی آن هنوز زیر سئوال است، به یک رسوایی برای دموکراسی غربی تبدیل شده است.

الکساندر لوکاشنکو روز شنبه در هنگام بازدید از نیروگاه اتمی بلاروس، در جمع خبرنگاران گفت: «ببینید چه اتفاقاتی در جریان این انتخابات افتاده است. ما شاهد هستیم که چگونه کشورهای اروپایی همانطور که ​​از مینسک خواسته بودند، از واشنگتن خواستار رای گیری مجدد شده‌اند. اکنون می توانم با اطمینان بیشتری بگویم که به هیچ وجه نباید از آنها (غربی‌ها) ترسید.»

به گفته وی، روابط بین بلاروس و ایالات متحده با هر نتیجه‌ای در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و اینکه چه کسی به کاخ سفید راه یابد، تغییر نخواهد کرد.

رئیس جمهوری بلاروس تأکید کرد: «قانون اساسی جدید این کشور “بدون تخریب و فاجعه‌ا‌ی” که مردم بلاروس اصلا به آن نیازی ندارند، به تصویب خواهد شد و زندگی در کشور به روال عادی و حرکت به جلو باز خواهد گشت.»

یک گپ رک و راست در باره سقوط جمهوریت و نظام

لوکاشنکو در بخش دیگری از سخنانش، راه اندازی نیروگاه اتمی بلاروس را به یک واقعه تاریخی بزرگ در زندگی این کشور تشبیه کرده و گفت: « این یک لحظه تاریخی است و کشور به یک قدرت هسته‌ای تبدیل می‌شود.»

رئیس جمهوری بلاروس همچنین در جریان این بازدید، درباره چشم انداز همکاری‌های دوجانبه و امکان ساخت راکتورهای جدید در نیروگاه اتمی بلاروس، با “آلکسی لیخاچیف” مدیر کل شرکت دولتی «راس اتم» روسیه گفت‌وگو کرد و پیشنهاد ایجاد یک شرکت تابعه از شرکت دولتی روسی در این کشور را داد.

شرکت «راس اتم» پیشنهاد کرد که به همراه موسسه کورچاتوف بلاروس یک راکتور تحقیقاتی ساخته شود. به گفته لیخاچیف، طرف روسی فعالانه از این همکاری حمایت می‌کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟