لمینت ناخن چیست؟ هرآنچه در مورد لمینت ناخن باید بدانید!

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 79334

هرآنچه در مورد لمینت ناخن باید بدانید…!

از فرم ناخن هایتان ناراضی هستید؟ و یا شکستگی مداوم ناخن هایتان مدام باعث دردسر و آزارتان می شود؟ شاید هم ناخن هایتان تغییر رنگ داده اند و شکل مناسب خود را از دست داده اند، هیچ کدام از مواردی که ذکر شد نباید موجب ناراحتی و نگرانی شما باشد چون این روزها شما می توانید برای اینکه ناخن های زیبا و محکمی داشته باشید از روش های مختلفی استفاده کنید. روش هایی چون مانیکور و پدیکور ساده برای ناخن هایتان تا روش‌هایی مانند کاشت و طراحی ناخن و البته لمینت ناخن.

لمینت ناخن

لمینت کاور کردن ناخن های طبیعی خودتان می باشد و یک روش عالی و جدید و گزینه شگفت انگیزی است که برای مقاوم سازی ناخن ها به کار برده می شود. مزیت لیمنت این است که ظاهر طبیعی ناخن را حفظ می کند و به دلیل سبک بودن آسیب کمتری به صدف ناخن می زند. قابل انعطاف است و حالت ارتجاعی دارد. مواد کاور ناخن را روی صدف طبیعی ناخن کار می کنند و این سبب می شود که دیگر با معظلی به نام شکستن ناخن روبرو نشوید

لمینت ناخن و کاشت ناخن تفاوت هایی با هم دارند از جمله در روش کار با هم تفاوت دارند لیمنت بسیار ساده تر از کاشت هست و نیاز به استفادهاز تیپ های متفاوت و خاص در آن نیست. تفاوت دیگر لیمنت و کاشت در این است که لمینت در واقع فرم دهی به خود ناخن هست و مواد کاور روی صدف طبیعی ناخن کار میشوند تا ناخن روکش شده و فرم زیبایی پیدا کنه و مستحکم شود.

در کاشت ناخن پودر یا همان کاشت، با ضحامت تقریبا زیادی و با استفاده از تیپ روی ناخن های شخص کار می شود. و دقیقا به علت همین ضخامت زیاد، ناخن حالت طبیعی خود را از دست می دهد اما در لیمنت ناخن یا همان کاور کردن ناخن، مواد را به صورت یک لایه نازک روی ناخن کار می کنند که همانطور گفتیم سبک هست و انعطاف پذیر و به همین دلیل هم شکل طبیعی ناخن حفظ می شود.

چه کسانی می توانند از لمینت ناخن استفاده کنند؟!

اگر از ساختار ناخن ها اطلاع داشته باشید حتما می دانید که ناخن های ما از لایه های پروتئینی تشکیل شده اند که کراتین نامیده م یشوند و این کراتین ها از قسمت پایه ناخن و زیر کوتیکول رشد می کنند. کسانی که دارای ناخن های سالم هستند معمولا ناخن هایی صاف و یکدست با شیارهای طبیعی دارند که دارای رنگ یکنواخت و بدون نقطه است و تغییری در رنگ آنها دیده نمی شود. اما برخی افراد به دلایلل مختلفی از جمله ضربه ها، ترک هاو… ناهمواری هایی روی ناخن هایشان دارند و یا ناخن هایشان دارای خطوط و نقاط رنگی است و یا اینکه صدف ناخن شان پستی و بلندی دارد و زیبا نیست، و یا اینکه نااخنهایشان بسیار شکننده است و موجب دردرسر می شود، جزو اولین دسته از کسانی هستند که به آنان توصیه می شود از لیمنت ناخن یا کاور کردن ناخن استفاده کنند.

دسته دیگری از افراد که توصیه می شود از کاور ناخن استفاده کنند افرادی هستند که قبلا کاشت ناخن را انجام داده اند و الان به هر دلیلی مایلند کاشت را ریموو کنند، به علت اینکه ناخن هایشان نازک و شکننده شده است و استتحکام خود را از دست داده اند، بهتر است از کاور ناخن استفاده کنند تا زمانی که ناخن هایشان به حالت اولیه و طبیعی خود و البته استحکام قبلی برگردند.

آن دسته افرادی که ضخامت کاشت پودر را نمی پسندند و از طرف دیگر لاک ژل هم دوام زیادی برایشان ندارد می توانند لمینت ناخن را امتحان کنند.

البته این روش برای کسانی که به دلایل شغلی یا خانوادگی نمی توانند از کاشت ناخن استفاده کنند نیز مناسب می باشد. لمینت ناخن به دلیل ظرافت و طبیعی بودنش بسیار می تواند شبیه ناخن طبیعی این افراد باشد.

چطور کاور ناخن را انجام دهیم؟!

شما برای اینکه بتوانید ناخن هایتان را لمینت کنید ابتدا باید بدانید که روش ها و تکنیک های زیادی در زمینه کاور کردن ناخن وجود دارد که بر پایه پودر و لیکوئید و نیز لاک ژلیش که همان لاک ژله ای یا ژل پولیش است، می باشند، اما در تکنیک لمینت خبری از پودر و لیکوئید نیست و از آنجا که لمینت به معنای لایه لایه بودن است، در کاور کردن ناخن نیز همین اتفاق می افتد و ناخن با لایه هایی از نوعی مواد مخصوص پوشش دهی می شود.

ابزاری که برای لیمنت نیاز دارید عبارتند از: محلول ضد قارچ، پرایمر غیر اسیدی، ژل بیس، مواد لمینت، دستگاه یوی، سوهان برقی و د رنهایت وسایل مانیکور و پد الکلی

برای شروع کار باید مانیکور ساده روی ناخن انجام شود، بعد از آن صدف ناخن کامل سوهان کشی شود تا کاملا نازک شده و آماده برای گذاشتن مواد لمینت باشد، بعد از این مراحل، محلول ضد قارچ روی سطح ناخن زده می شود، حالا باید منتظر شویم تا ناخن کاملا خشک شود. در مرحله بعدی پرایمر را روی صدف ناخن می زنند و حدود ۳۰ ثانیه در دستگاه یوی قرار می دهند.

حالا ژل بیس روی ناخن زده می شود و مجددا دست ها در دستگاه یوی قرار می گیرند.

پس از این کار نوبت به مواد گذاری می رسد و د رواقع لمینت ناخن آغاز می شود، معمولا این مرحله سه مرتبه تکرار می شود. در نهایت دوباره ناخن کاملا سوهان کشی می شود و گوشه های لمینت به شکلی که دوست دارید فردم داده می شود و سطح ناخن صیقلی می شود.