قربانیان سیل در اروپا به ۱۸۸ تن رسید

  • انتشار: ۲۸ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116995

به نقل از رویترز، شمار قربانیان سیل در اروپا به ۱۸۸ نفر رسید که از این میان، ۱۵۷ تن از قربانیان متعلق به آلمان است.

به رغم گذشت بیش از سه روز از بارش سنگین و جاری شدن سیلاب در برخی از ایالت‌های آلمان، عواقب و پیامد‌های آن روال زندگی ساکنان دو ایالت راینلاند فالتس و نوردراین وستفالن را مختل کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت در مناطق جنوبی آلمان در مرز این کشور با اتریش همچنان رو به وخامت است و بارندگی‌های شدید و سیل آسا ادامه دارد.

در سوی دیگر، بر اساس آماری رسمی که مقامات بلژیک شامگاه یکشنبه منتشر کردند بر اثر بارندگی و جاری شدن تاریخی سیل در اواسط هفته در بلژیک دست کم ۳۱ نفر جان باختند. مقامات بلژیک ضمن اعلام آمار قربانیان، پایان عملیات امداد و نجات را در این کشور اعلام کردند.

مرکز بحران بلژیک شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد در مناطقی که تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند، خطر دیگر فوری نیست. عملیات امداد و نجات پایان یافته است، اما عملیات تجسس همچنان در برخی از مناطق در جریان است.

این منبع تصریح کرد کار‌های پاکسازی مهمی انجام شده است و اکنون ارزیابی خسارت‌های مادی در مرکز نگرانی‌ها قرار دارد. آمار پیشین که شامگاه شنبه منتشر شده بود به جان باختن ۲۷ نفر اشاره کرده بود. مرکز بحران بلژیک همچنین خاطرنشان کرد علاوه بر این، ”۱۶۳ شهروند ناپدید شده اند.

استعفای یونس قانونی از شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان

این مرکز روز شنبه از ناپدید شدن ۱۰۳ نفر خبر داده بود. در مناطق آسیب دیده که عمدتا در جنوب و شرق بلژیک بود، ماموران پولیس برای سرزدن به خانه‌ها به منظور اطلاع از قربانیان احتمالی جدید بسیج شده اند.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟