قابلیت جدید اینستاگرام برای فیلتر خودکار پیام های اهانت آمیز

  • انتشار: ۴ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 111216

اینستاگرام قابلیت جدیدی را اضافه کرده که بیشتر مناسب افراد مشهور است تا از این طریق بتوانند از دریافت دایرکت‌های توهین آمیز جلوگیری کنند.

این به روزرسانی جدید در اینستاگرام برای مبارزه با سخنان نفرت آمیز راه اندازی شده است. در ماه فوریه، این شرکت اعلام کرد که غیرفعال کردن حساب کاربرانی که چندین پیام آزار و اذیت برای دیگران ارسال کرده‌اند را آغاز خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۸، این شرکت فیلتر نظرات توهین آمیز را گسترش داد تا به طور خودکار نظراتی را که به ظاهر یا شخصیت فرد حمله می‌کنند را مسدود کند.

ویژگی کلمات پنهان به کمک کاربران می‌آید

فعال یا غیرفعالسازی فیلتر درخواست پیام را می‌توان در بخش جدیدی از برنامه به نام «کلمات پنهان یا Hidden Words» روشن یا خاموش کرد. با روشن کردن این قابلیت پیام‌های توهین آمیز در یک فولدر جداگانه قرار می‌گیرند. دایرکت‌های توهین آمیز در این پرونده پنهان است و به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به خواندن آنچه که می‌گویند، پیام‌ها را مرور کنند. اگر کاربر بر روی پیامی کلیک کند، می‌تواند آن را بخواند، حذف کند یا گزارش دهد.

اینستاگرام می‌گوید که برای راه اندازی این قابلیت با سازمان‌های مختلفی همکاری کرده تا فهرستی از عبارات توهین آمیز را آماده کند. همچنین کاربران می‌توانند فهرست خود را بر اساس آنچه نمی‌خواهند ببینند، شخصی سازی کنند.

هم چنین این شرکت گفت که این ویژگی جدید طی هفته‌های آینده در چند کشور راه اندازی می‌شود، اگرچه مشخص نکرده که چه کشور‌هایی از این ویژگی بهره خواهند برد، اما این شرکت قصد دارد طی چند ماه آینده تعداد این کشور‌ها را بیشتر کند.

اینستاگرام همچنین اعلام کرد که ابزاری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌تواند از مزاحمت‌های حساب‌های جدید نیز جلوگیری کند.

با استفاده از این قابلیت، کاربر پس از بلاک کردن حساب فردی دیگر می‌تواند گزینه‌ای را فعال کند که هر حساب دیگری را که این فرد بلاک شده می‌سازد را به طور خودکار مسدود کند، البته اینستاگرام درباره نحوه انجام اینکار هنوز توضیحاتی نداده است.