فیس‌بوک کارمند خود را بخاطر ترامپ اخراج کرد

  • انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87855

به نقل از خبرگزاری رویترز، شبکه اجتماعی فیس بوک یکی از کارمندان خود را به دلیل انتقاد از تصمیم مدیریت این شبکه برای امتناع از حذف پست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از کار برکنار کرد.

این کارمند فیس بوک به دلیل انتقاد از تصمیم مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شبکه برای حذف نکردن پست‌های جنجالی رئیس جمهور آمریکا از کار اخراج شد.

براندون دایل، از مهندسان شرکت فیس بوک در سیاتل در حساب توئیتر خود، انتقاد از یکی از همکاران خود که حاضر به درج بیانیه حمایت از جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» نشد، را از دلایل اخراج خود عنوان کرد. پیشتر نیز چند مهندس دیگر شبکه فیس بوک نسبت به سکوت زاکربرگ نسبت به پست‌های جنجالی ترامپ در بحبوحه اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا معترض شدند.

در پی قتل جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکا بدست پولیس نژاد پرست این کشور، موج گسترده‌ای از اعتراضات به راه افتاد و ترامپ به جای دعوت معترضان به آرامش، هر روز با انتشار پیام‌ها و توئیت‌های جنجالی بر آتش اعتراضات می‌دمید و بیشتر سبب خشم معترضان شد. شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به این اقدام ترامپ واکنش نشان داد، اما مدیرعامل فیس بوک با توسل به ادعای آزادی بیان از حذف پست‌های جنجالی ترامپ خودداری کرد.