فعالان حقوق بشر به دنبال تحریم و مصادره اموال حاکم دبی

  • انتشار: ۳ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107145

نشریه انگلیسی دیلی میل به نقل از برخی فعالان حقوق بشر اعلام کرد که تلاش‌های جدی برای اجرای تحریم‌های مالی علیه «محمد بن راشد» حاکم دبی به موجب قانون ماگنیتسکی به علت حبس دخترش جریان دارد.

این نشریه نوشت: این فعالان از «بیل براودر» طراح قانون ماگنیتسکی علیه ناقضان حقوق بشر درباره چگونگی مشمول کردن او در این قانون مشورت و کمک خواسته‌اند.

براودر تأکید کرد: در صورتی که محمد بن راشد مشمول این قانون شود همه فعالیت‌های مالی او در انگلیس و جهان متوقف خواهد شد.

محمد بن راشد اموال فراوانی در انگلیس دارد که شامل ۷۵ میلیون پوند و کاخ سوولک و زمین‌های بسیار وسیعی در این کشور و یک اصطبل بسیار بزرگ می‌شود.

«تینا جو هیناینن» از دوستان نزدیک «لطیفه» دختر محمد بن راشد نیز از ملکه انگلیس برای اقدام جهت آزاد کردن او درخواست کمک کرده است.

گفتنی است، هفته گذشته لطیفه محمد آل مکتوم، ۳۵ ساله، دختر حاکم دبی با انتشار چندین ویدئو از خود اعلام کرد که پس از ناکامی چندباره برای فرار از امارات در سال ۲۰۱۸ مدت هاست در اسارت به سر می‌برد و حال در حمام ویلایی در کنار ساحل زندانی است.

قانون ماگنیتسکی، قانونی آمریکایی است که کنگره آن را تصویب و باراک اوباما، رئیس جمهور وقت در دسامبر سال ۲۰۱۲ با امضای خود آن را اجرایی کرد که بر اساس آن افرادی که مرتکب نقض حقوق بشر شوند، مجازات خواهند شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *