فشار آمریکا بر پاکستان برای پذیرش پناهجویان بیشتر از افغانستان

  • انتشار: ۱۴ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: اخبار مهاجرینبین الملل
  • شناسه مطلب: 118137

رسانه‌های پاکستانی امروز اعلام کردند، مطالبه ایالات متحده برای میزبانی بیشتر پاکستان از پناهجویان افغانستان تنش در روابط از قبل تیره دو کشور را افزایش می‌دهد.

مقامات سیاسی و نظامی پاکستان طی ماه‌های اخیر و همزمان با تشدید بحران در افغانستان زیرسایه خروج نظامی آمریکا بارها نسبت به پیامدهای خطرناک این وضعیت هشدار داده و گفتند: نابسامانی‌ها در افغانستان منجر به سرازیر شدن موج جدید پناهجویان به سمت مرزهای پاکستان و گسترش دامنه‌ خشونت‌ها به خارج از مرزها خواهد شد.

با این حال وزارت امور خارجه آمریکا از پاکستان مطالبه کرد که این کشور مرزهای خود را برای مهاجران افغانستان باز نگه دارد، خواسته‌ای که به تعبیر ناظران سیاسی در پاکستان اختلاف نظر دو کشور در بحث افغانستان و نادیده گرفتن نگرانی‌های اسلام‌آباد از سوی واشنگتن است.

به گزارش وب سایت روزنامه «داون» پاکستان، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در جریان نشست توجیهی با خبرنگاران در مورد برنامه جدید آمریکا برای پذیرش پناهندگان افغان گفت: مهم است تا کشوری مانند پاکستان مرزهای خود را برای پناهجویان افغانستانی باز نگه دارد.

واشنگتن در روزهای اخیر برنامه جدید خود برای جذب پناهجو از افغانستان را اعلام کرد که شامل افرادی که در پروژه های تحت حمایت ایالات متحده کار می کردند و یا در رسانه ها یا سازمان های غیردولتی مستقر در آمریکا فعالیت دارند، می شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *