فایل صوتی «ظریف» جان کری را به دردسر انداخت

  • انتشار: ۱۶ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 112208

به نقل از فارس، با توجه به مطالب مطرح‌شده در فایل صوتی منتشرشده از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، گروهی از قانونگذاران آمریکایی خواستار ارائه مدارکی از سوی کاخ سفید در ارتباط با روند تأیید صلاحیت‌های امنیتی جان کری شده‌اند.

پایگاه هیل، نزدیک به کنگره آمریکا اعلام کرد: قانونگذاران جمهوری‌خواه در کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا با متهم کردن جان کری به ارائه اطلاعات به ظریف درباره حملات اسرائیل در سوریه از کاخ سفید خواسته‌اند مدارکی را درباره روند تأیید صلاحیت امنیتی او ارائه کند.

قانونگذاران جمهوری‌خواه درخواست خود را با ارسال نامه‌ای به دانا ریموس، مشاور حقوقی کاخ سفید مطرح کرده‌اند. این نامه به امضای تمامی اعضای جمهوری‌خواه کمیته مورد نظر به استثنای سه نفر رسیده است. 

ظریف در فایل صوتی گفت‌وگوی خود با سعید لیلاز که در روزهای اخیر انتشار یافته است، درباره گفت‌وگو با جان کری درخصوص حملات اسرائیل به مواضعی در سوریه، ادعاهایی را مطرح کرد.

اظهارات ظریف موجی از انتقادات جمهوری‌خواهان علیه جان کری را به دلیل آنچه افشای اسرار اسرائیل خوانده شده، برانگیخته است و کار تاجایی پیش رفته است که نمایندگان جمهوری‌خواه خواستار استعفای کری از دولت بایدن شدند. قانونگذاران آمریکایی در نامه خود که سه‌شنبه خطاب به کاخ سفید نوشته‌اند درباره حضور جان کری در شورای امنیت ملی آمریکا ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها همچنین نوشته‌اند با توجه به ادعاهای مطرح‌شده علیه کری لازم است تأییدیه‌های امنیتی او مورد بررسی مجدد قرار بگیرند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *