فاکس نیوز: ترامپ درخواست حمله به ایران را نداشته است

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98771

شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از برخی منابع در کاخ سفید اعلام کرد ترامپ درخواست اطلاع از گزینه‌های حمله به ایران را نداده است.

این شبکه در ادامه به نقل از این منابع گفت: مشاور امنیت ملی درخواست ارائه چنین گزینه‌هایی (برای حمله به ایران) را داده؛ اما ترامپ به آن تمایل نشان نداده است.

گفتنی است در حالی فاکس نیوز به نقل از این منابع چنین خبری را منتشر کرده که پیشتر روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را بررسی کرده بود؛ اما چند مشاور و مقام ارشد، رئیس‌جمهوری آمریکا را از پیگیر شدن در این باره بر حذر داشته و به وی هشدار دادهند که چنین اقدامی می‌تواند جرقه برخورد‌های جدی تر، آن هم چند هفته مانده به پایان کار دولت او را فراهم سازد.

نیویورک تایمز در این گزارش اختصاصی نوشته بود که مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و مایک پومپئو، وزیر خارجه امریکا، «ژنرال مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش و «کریستوفر سی میلر» وزیرموقت دفاع همگی به ترامپ هشدار دادند که از فکر چنین حمله‌ای بیرون بیاید؛ چرا که چنین اقدامی می‌تواند منجر به پدید آمدن برخورد‌های نظامی گسترده شود.