غنی: باید اجماع قوی در زمینه مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر ایجاد شود

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 98861

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۸ عقرب) با ابراهیم طاهریان، نماینده ویژه ایران برای افغانستان دیدار و گفتگو کرده است.

طرفین در این دیدار که در کابل انجام شد، درباره وضعیت جاری منطقه و جهان، روند صلح، فرصت‌های همکاری بین افغانستان و ایران و کشورهای منطقه و تقویت آن گفتگو کردند.

اشرف غنی در این نشست گفت که تروریست ها باید به مثابه یک یا دو گروه دیده نشود، زیرا آنها یک نظام تروریستی و مجموعه گروه‌های تروریستی به‌شمول‌‎ القاعده و داعش هستند که منافع افغان‌ها و کشورهای منطقه را تهدید می‌کنند.

اشرف غنی افزود: باید یک تعریف واضح از خطرات تروریسم در منطقه ایجاد شود که شبکه‌های تروریستی هم فکرند و تلاش می‌کنند در منطقه برا خود جایی مصون پیدا کنند.

رئیس جمهور بیان داشت: افغانستان خواستار مناسبات نیک و حسنه با کشورهای همسایه است و به صلح نیز متعهد است.

به گفته وی، خشونت و تروریسم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای کشورهای منطقه یک خطر است و باید اجماع قوی در زمینه مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر ایجاد شود.

اشرف غنی اضافه کرد: نیروهای امنیتی افغانستان برای امنیت منطقه و جهان قربانی می‌دهند و کشورهای منطقه نیز مانند افغانستان، صادقانه و با اراده راسخ، علیه تروریسم و شبکه‌های جرمی مواد مخدر مبارزه کنند.

ابراهیم طاهریان، نماینده ویژه ایران برای افغانستان نیز در این دیدار از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت کرده است.