عصبانیت ترامپ از برگشتن امریکایی‌های آلوده به کرونا به این کشور

  • انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 78913

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا از تصمیم مشاوران خود مبنی بر اجازۀ بازگشت به امریکایی‌های آلوده به ویروس کرونا به کشور، خشمگین شده است.

واشنگتن پست با استناد از منابع آگاه در کاخ سفید می‌گوید، ترامپ مطمین بود که آمریکایی‌های آلوده به ویروس کرونا در کشتی تفریحی (Diamond Princess) در خارج از کشور در قرنطینه باقی خواهند ماند. در ابتدا به رئیس‌جمهور ترامپ گفته شده بود که امریکایی‌ها توسط دو طیاره به وطن بازگشت داده می‌شوند و بیماران مبتلا به کرونا در ژاپن باقی می‌مانند.

بعداً وزارت امور خارجه و نمایندگان وزارت صحت عامه امریکا تصمیم گرفتند که ۱۴ شهروند آلوده امریکایی بدون مطلع ساختن رئیس‌جمهور به‌طور مخفیانه به کشور بازگردانند و آنها را در قرنطینه قرار دهند. به گفته نماینده دولت، زمانی رئیس‌جمهور ترامپ متوجه شد که افراد آلوده به کرونا به امریکا منتقل می‌شوند، عصبی بود و گفت که این تصمیم می‌تواند به برنامه‌های وی برای مهار شیوع کرونا ویروس آسیب برساند.

کشتی تفریحی (Diamond Princess) در ۵ فبروری در سواحل ژاپن لنگر انداخت. این اتفاق بعد از این حاصل شد که عده‌ای از سرنشینان این کشتی نشانه‌هایی از ابتلا به ویروس کرونا را داشتند. اکنون در این کشتی حدود ۳٫۷ هزار مسافر از بیش از ۵۰ کشور جهان وجود دارند. طبق آمار وزارت صحت عامه ژاپن، در کل بیش از ۶۰۰ مسافر کشتی به این ویروس آلوده شده اند.

موافقت اتحادیه اروپا با کمک ۴۰ میلیون یوریی به کودکان افغانستان

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟