عربستان آماده برگزاری فریضه حج می شود

  • انتشار: ۲۳ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116678

نیروهای امنیتی و هلال احمر عربستان از آمادگی کامل به منظور پذیرایی از حجاج مقیم این کشور در دومین سال همه گیری ویروس کرونا خبر دادند.

 روزنامه «الشرق الاوسط» امروز (چهارشنبه) نوشت : به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان و برای حفظ امنیت زائران بیت الله الحرام تنها شهروندان و ساکنان مقیم عربستان در حج امسال شرکت می کنند.

«زاید الطویان» ​​فرمانده نیروهای امنیتی حج، در اولین کنفرانس مطبوعاتی که دیروز (سه شنبه ) برگزار شد، گفت؛ فقط افرادی که مجوز قانونی دارند مجاز به ورود هستند و برای کسانی که دستورالعمل ها را نقض می کنند بلافاصله از طریق برنامه های الکترونیکی مجازات هایی اعمال می شود. وی همه را به همکاری در این زمینه دعوت کرد.

الطویان بر لزوم پایبندی به اعمال اقدامات پیشگیرانه برای زائران و افرادی که در این مراسم حضور دارند تأکید کرد و هشدار داد: هر کسی آنها را نقض کند مجازات خواهد شد و ما اجازه نخواهیم داد تا در امنیت حج خللی به وجود آید و با هرگونه تهدید طبق قابلیتهایی که استحکام و اثربخشی آنها در مواجهه با هر شرایطی اثبات شده است، مقابله خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد در طرحی که برای مقابله با هرگونه تهدید انجام مراسم حج و ایمنی زائران و کسانی که به آنها خدمت می کنند، روشها و سایتهای مجهز برای رسیدگی به موارد مشکوک ابتلا به کرونا در نظر گرفته شده است.

یک جمله کافی نیست

 طبق برنامه اعلام شده، عربستان هفتم و هشتم ذی الحجه در ۴ مکان در اطراف مکه مکرمه پذیرای زائران خواهد بود و تمام شرایط امنیتی برای ورود به مسجد الحرام اعمال خواهد شد.

سازمان هلال احمر عربستان نیز اعلام کرد که بیش از ۵۴۹ کادر پزشکی از جمله پزشکان، متخصصان، تکنسین های آمبولانس و اورژانس در بیش از ۵۱ مرکز اورژانس در مکه، مشعر، منی، مزدلفه، عرفات و مجتمع الاسناد با ۱۷۰ دستگاه آمبولانس مستقر شده اند و آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

بر اساس اعلام این سازمان ، ۶۶ درصد مرد و ۴۳ درصد زن در تخصص های مختلف پزشکی و بهداشتی تیم ۳۰۰ نفره پزشکی حج را تشکیل می دهد.

منبع: ایرنا

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟