عذرخواهی اشک‌آلود رهبر کره شمالی از مردم کشورش+ فیلم

  • انتشار: ۲۲ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 95558

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اقدامی بی سابقه با چشمانی اشکبار به خاطر ناتوانی در اداره ی امور کشورش عذرخواهی کرد و گفت نتوانسته آنطور که باید مردم کشور خود را از مشکلات زندگی شان برهاند.

رهبر کره شمالی این اظهارات را در جریان یک رژه ی نظامی عظیم داشت که ابتدای این هفته در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد روی کار آمدن حزب کارگر در این کشور برگزار شد.

کیم جونگ اون در این سخنرانی گفت: «مردم ما به بلندای آسمان و به عمق دریا به من اعتماد کرده اند، اما من نتوانسته ام همیشه رضایت آن ها را برآورده کنم. واقعاً به خاطر این مسأله متأسفم.»

کیم جونگ اون همچنین با اشاره به پدربزرگ و پدرش، رهبران مستبد پیشین کره شمالی گفت: «با اینکه مسئولیت خطیر هدایت این کشور به من سپرده شده، کشوری که به لطف اعتماد همه ی مردمش از آرمان های یاران بزرگ، کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل حفظ و حراست می کند، تلاش ها و خلوص نیت من برای رهایی مردم مان از مشکلات زندگی شان کافی نبوده است.»

در میانه این سخنرانی کیم جونگ اون عینک خود را برمی دارد تا اشک هایش را پاک کند، حرکتی که تحلیل گران آن را نشانه ای حاکی از فشار فزاینده ای می دانند که رهبر کره شمالی به دلیل چالش های پیش روی کشورش تحت آن قرار دارد.

کیم جونگ اون خود شیوع کرونا، تحریم ها و بلایای طبیعی را سه مشکل پیش روی کره شمالی در حال حاضر عنوان کرد.

گفتنی است، در رژه شبانه ای ارتش کره شمالی انواع مختلفی از سلاح به نمایش درآمد، از جمله اسلحه ای که به نظر می رسید یک موشک بالستیک قاره پیما، بزرگ تر از تمامی موشک های دیگر کره شمالی از همین نوع باشد.

در این رژه همچنین اسلحه ای به نمایش گذاشته شد که احتمالاً نسخه به روز شده ای از یک موشک با قابلیت شلیک از زیردریایی بود.