عدم حضور مقام‌های امنیتی در مجلس!

  • انتشار: ۷ عقرب ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 49239

 وزیر دفاع، وزیر داخله و رییس عمومی امنیت ملی از حضور و پاسخ‌گویی در نشست عمومی مجلس نمایندگان خودداری کردند.

 طارق شاه بهرامی وزیر دفاع، ویس احمد برمک وزیر داخله و معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی در پیوند به چگونگی ترور جنرال رازق، جنرال حسین خیل و عبدالجبار قهرمان در نشست امروز(7 عقرب) مجلس استجواب شده بودند؛ اما هیچ کدام در این نشست حضور نیافتند.

این مقام‌های امنیتی با ارسال مکتوبی به مجلس نمایندگان گفته بودند که به دلیل برگزاری مراسم فاتحه جنرال رازق، جنرال حسین خیل و عبدالجبار قهرمان در ارگ ریاست جمهوری نمی‌توانند در نشست امروز مجلس حضور یابند.

گفته می شود عدم حضور و پاسخ‌گویی مقام‌های امنیتی با واکنش برخی نمایندگان مجلس مواجه شد.

غلام فاروق مجروح نماینده مردم هرات در مجلس، دلایل عدم حضور مقام‌های امنیتی غیر موجه خواند و گفت: “کمیته روئسای مجلس باید در ترتیب آجندا بیشتر دقت کند و پس از این تا زمان معرفی نمایندگان جدید، هیچ مقام دولتی را به مجلس نخواهد.”

آقای مجروح افزود، این اولین باری نیست که مقام‌های حکومتی به جایگاه مجلس بی‌احترامی می‌کنند؛ بلکه قانون ستیزی‌های حکومت وحدت ملی به یک امر معمول تبدیل شده است.

با این وجود، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان بیان داشت: “آجندای امروز مجلس بسیار مهم است و به همین خاطر این آجندا را به نشست روز شنبه هفته آینده مجلس موکول می‌کنیم.”

جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار و جنرال مومن حسین خیل رییس امنیت ملی قندهار در یک حادثه تیر اندازی توسط یک محافظ والی قندهار حدود دو هفته پیش ترور شدند.