عبدالله: بین حکومت و داعش هیچ گونه تبانی وجود ندارد

  • انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 46631

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در واکنش به کمک حکومت به داعش در شمال کشور می گوید که اظهاراتی که از سوی برخی از چهره ها درباره تبانی حکومت با گروه داعش ارائه می شود، بی بنیاد است.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست امروز (دوشنبه) شورای وزیران گفت که اظهارات که از سوی بعضی‌ها در باره تبانی حکومت با داعش به هر منظوری که ارایه می‌شود، بی‌بنیاد است. زیرا داعش دشمن مردم افغانستان است و هر روز از مردم ما قربانی می‌گیرند.

آقای عبدالله گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای مقابله با گروه‌های هراس‌افگن از هیچ تلاش دریغ نمی‌کنند.

عبدالله یادآور شد، دو روز پیش رهبر گروه داعش با شمار از همراهانش که مسئول جنایت‌های فراوان در کابل و شرق کشور بودند، در ننگرهار کشته شدند.

این اظهارات رئیس اجرایی در حالی مطرح می شود که پیش از این برخی از منابع گزارش دادند که سه هلیکوپتر ناشناس در مناطق تحت کنترل شورشیان به زمین نشسته است.

پیش از این نیز گزارش شده بود که حکومت داعشی هایی که بعد از شکست از طالبان به حکومت تسلیم شده، را از مهلکه نجات داده است.

روسیه نیز بارها از پررنگ تر شدن نقش داعش در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده است. این کشور خواهان تحقیق در مورد نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق تحت کنترل شورشیان است.