عبدالله با رئیس جمهور کرواسیا دیدار کرد

  • انتشار: ۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 46599

کولیندا گرابار کیتاروویچ رئیس جمهور کرواسیا با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در کابل دیدار کرد. رئیس جمهور کرواسیا در این دیدار بر گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با افغانستان تاکید کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی امروز (یکشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته است که آقای عبدالله با خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ رییس‌جمهور کرواسیا دیدار و بروی مسایل دوجانبه بحث و تبادل نظر کرده است.

در این دیدار عبدالله، از همکاری‌ و کمک‌ سربازان کرواسی با نیروهای امنیتی افغانستان در چوکات نیروهای حمایت قاطع در مزارشریف قدردانی کرد و گفت که در شرایط فعلی حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم، تأمین صلح و برگزاری انتخابات‌های پیش روی مهم است.

رییس‌ اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به اوضاع سیاسی و امنیتی در کشور گفت که ثبات سیاسی و حکومت‌داری خوب در مبارزه با تروریسم و بهبود اوضاع موثر است.

خانم کیتاروویچ از دیدار با سربازان کشورش در شهر مزارشریف یاد کرد و گفت که تأمین صلح و ثبات در افغانستان برای همۀ کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسیا از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تأمین امنیت در این کشور دریغ نمی‌ورزند.

رییس‌جمهور کرواسیا بر گسترش روابط و مناسبات دیپلوماتیک و اقتصادی کرواسیا با افغانستان تأکید کرد و گفت که دو کشور دارای روابط طولانی هستند و اکنون زمان آن است که همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف افزایش یابد.

این در حالیست که خانم کیتاروویچ روز گذشته در مزار شریف با سربازان کشورش دیدار کرده است.

بیش از صد سرباز کرواسیا در حال حاضر در چهارچوب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان خدمت می‌کنند که وظیفه شان آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان است.