عاملان کشتارهای کابل مهمان امنیت ملی افغانستان هستند

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 112789
انفجار

«سید عبدالقویم سجادی» نماینده پارلمان در توئیتی اظهار داشت: «امنیت ملی می‌گوید تروریست‌های خطرناک که عاملین فاجعه انسانی و قتل عام افراد بیگناه در دانشگاه کابل و مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل بودند در بازداشتگاه امنیت ملی مهمان هستند».

وی به نقل از مقاماتی در امنیت ملی افزود: «دادگاه حکم به اعدام این ترویست‌ها داده اما دنیای طرفدار حقوق بشر اعدام آنها را نقض حقوق بشر دانسته و مانع هستند».

این نماینده پارلمان روز گذشته با شماری از دیگر نمایندگان شورای ملی پس از حمله به مکتب «سیدالشهداء» با رئیس امنیت ملی و سرپرست وزارت داخله دیدار کرد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط «مجمع نمایندگان حمایت از حقوق مردم»، در این دیدار درباره چگونگی‌ و‌ چرایی حملات تروریستی علیه شیعیان به‌ویژه حمله اخیر به مکتب «سیدالشهدا» و راه‌های تامین امنیت مردم در برابر این نسل کشی‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.

«احمدضیا سراج» رئیس امنیت ملی در این دیدار گفته بود که عوامل حمله به زایشگاه در غرب کابل، مرکز آموزشی مهدی موعود و دانشگاه کابل را دستگیر کرده‎اند، آن‌ها به انجام حملات اعتراف کرده‌اند‌ و برخی از آن‌ها نیز توسط دادگاه به اعدام محکوم شده‌اند.

وی در پاسخ به عامل این حملات نیز گفت که گروه ترویستی داعش و شبکه حقانی از عوامل اصلی فجایعی هستند که در چند سال گذشته در کابل و برخی از مناطق دیگر اهل تشیع اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *