طغیان کرونا در ۴۰ کشور جهان

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 90221

به نقل از رویترز، در روزهای گذشته حدود ۴۰ کشور افزایش روزانه بی سابقه مبتلایان به کرونا را گزارش کرده‌اند و آمارهای اعلام شده حدود دو برابر تعداد مشابه هفته پیش از آن بوده که نشاندهنده اوجگیری این بیماری در دنیا است.

افزایش مبتلایان نه تنها کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و هند را که در صدر اخبار شیوع کرونا قرار دارند، درگیر کرده، بلکه در استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، بولیوی، سودان، اتیوپی، بلغارستان، ازبکستان و رژیم صهیونیستی نیز این طغیان دیده می‌شود.

بسیاری از کشورها به خصوص آنهایی که محدودیت‌های اجتماعی را کاهش دادند بیش از یک ماه پس از ثبت موج اول با موج دوم ابتلا به کووید-۱۹ مواجه شده‌اند.

اطلاعات رویترز که بر اساس گزارش‌های رسمی تهیه شده نشاندهنده رشد مداوم تعداد کشورهایی است که در ماه گذشته رکوردشکنی تعداد مبتلایان به کرونا را ثبت کرده‌اند. در حالی که سه هفته پیش دست کم هفت کشور آمار اوجگیری ابتلا به کووید ۱۹ را گزارش دادند، دو هفته پیش این تعداد به ۱۳ کشور، هفته پیش به ۲۰ کشور و این هفته به ۳۷ کشور افزایش یافت.

رویترز به نقل از مقام‌ها و کارشناسان بهداشتی نوشت که تعداد اعلامی مبتلایان و جان باختگان کرونا به خصوص در کشورهایی که نظام خدمات بهداشتی ضعیفی دارند، کمتر از میزان واقعی است.