طراح حمله به دانشگاه کابل بازداشت شد

  • انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: تیتر 2 سیاست
  • شناسه مطلب: 98125

معاون ریاست جمهوری اعلام کرد که «عادل» فرزند «محمدعارف» طراح اصلی حمله تروریستی به دانشگاه کابل بازداشت شده و به جرم خود اعتراف کرده است.

«امرالله صالح» امروز شنبه اعلام کرد عادل که خود تا ترم سوم دانشکده الهیات کابل را خوانده، بعد از آن جذب گروه شبکه حقانی شده و سلاح را از اعضای شبکه حقانی از ولایت خوست بدست آورده است.

معاون رئیس جمهور با اعلام این مطلب در صفحه فیسبوک خود افزود که عادل ساکن ولایت پنجشیر افغانستان است و در بازجویی‌ها گفته است که به وی دستور داده شده بود تا به دانشگاه ها، مراکز آموزشی و دیگر اهداف غیرنظامی حمله کند تا دولت افغانستان تحت فشار قرار گیرد.

به گفته صالح، مجرم اعتراف کرده است که طالبان و شبکه های تروریستی باور داشته‌اند که حمله به اهداف غیرنظامی دولت را بدنام می کند و موجب خواهد شد دولت افغانستان اعتبار خود را نزد مردم این کشور از دست بدهد و این هدف از طریق حمله به مراکز نظامی بدست نخواهد آمد.

به همین دلیل به وی دستور داده شده بود که نوع حملات را خود طراحی و اجرایی کند.

معاون رئیس جمهور گفت که داعش تنها یک نام است و آنهایی که چنین حملاتی را انجام می دهند، چند هویتی هستند؛ حزب التحریر، طالبان، داعش و همه. یعنی هر زمان که نیاز بود از یک عنوان خاص استفاده می‌کنند.

گفتنی است که ۱۲ عقرب سه مهاجم به دانشگاه کابل و دانشکده حقوق و علوم سیاسی حمله کردند که طی آن ۲۲ دانشجو و مردم غیرنظامی شهید و حدود ۴۰ تن دیگر زخمی شدند.