طالبان، پس از هرات، مسئول دفتر مرکز تبیان در کابل را نیز با خود بردند

  • انتشار: ۲۶ حمل ۱۴۰۱
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 129581

یک روز پس از اینکه طالبان، افرادی که برای گلباران کردن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات را بازداشت کردند، مسئول دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل را که همزمان، در کابل ، طی مراسمی ، دروازه سفارت ایران را گلباران کرده بود، ا نیز ستگیر کرده اند.

گفته میشود که افراد دستگیر شده در هرات، بین ۱۵ تا بیست نفر هستند و آقایان سید عبدالله نایاب رییس دفتر مرکز تبیان در هرات، حجت الاسلام مهدی علیزاده از مسئولین مرکز تبیان در هرات و جمع دیگری از شخصیت های شهر هرات تا لحظه انتشار این خبر، در بازداشت استخبارات طالبان می باشند.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون برخی گزارش‌ها درباره تعطیلی و بازداشت مسئول این نهاد در کابل اطلاعیه ای صادر کرد

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

ظهر روز پنج شنبه(۲۵ حمل) تعدادی از نیروهای استخبارات طالبان با مراجعه به دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، حجت الاسلام والمسلمین یارمحمد رحمتی، مسئول این دفتر را برای پاره‌ای از توضیحات پیرامون برگزاری تجمع روز چهارشنبه (۲۴ حمل) در حمایت از روابط دوستانه و نزدیک افغانستان و جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن توطئه‌ها و فتنه‌های اخیر برای تخریب این روابط، در مقابل سفارت ایران در کابل، با خود بردند و همچنین محدودیت‌هایی بر فعالیت عادی این دفتر اعمال کردند.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، این اقدام نیروهای استخبارات طالبان را محترمانه و به دور از هرگونه درگیری دانسته و همچنین مسدود شدن کامل این دفتر را تکذیب می‌کند.

این مرکز از طریق مراجع مختلف با مسئولین «طالبان» افغانستان در رده‌های مختلف در ارتباط بوده و این مراجع، اطمینان داده‌اند که هیچ مشکلی وجود ندارد و رحمتی به زودی به دفتر کار خود بازخواهد گشت و فعالیت‌های این دفتر به صورت عادی ادامه خواهد یافت.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان بار دیگر نسبت به وجود برخی توطئه‌ها و تلاش‌های دشمنان اسلام و مسلمین برای برهم زدن ثبات، امنیت و آرامش کشور و به خصوص ایجاد تنش در روابط با همسایگان هشدار می دهد و خواستار هوشیاری دولت‌ها و ملت‌های منطقه به خصوص «طالبان» افغانستان در این مورد است.

دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، ۲۶حمل ۱۴۰۱

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.