طالبان مجازات متهمان پیش از رای دادگاه را ممنوع کرد

  • انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 107331

«هبت‌الله آخندزاده» رهبر طالبان با صدور حکمی اعضای این گروه را از مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه و انتشار تصاویر و ویدئوهای مربوط به مجازات منع کرد.

در این حکم آمده است: «براساس شریعت مقدس، صلاحیت اثبات جرم و مجازات مجرم تنها به محکمه شرعی داده شده و هر کسی حق ندارد که خودسرانه مجرم را مجازات کند.»

براساس مطلب منتشر شده در وبسایت رسمی گروه طالبان، این حکم می‌افزاید: «اثرات مطلوب حدود، تعزیرات و مجازات که حصول رضای پروردگار و جلوگیری از جرائم است، زمانی حاصل می‌شود که جریان تثبیت و تطبیق آن، طبق رهنمودهای شرعی انجام شده و مجازات با جرم متناسب باشد.»

رهبر طالبان در ادامه نیز از والی‌های خودخوانده و اعضای این گروه می‌خواهد تا به هیچکسی اجازه ندهد که بدون حکم دادگاه افراد را مجازات کنند.

در این حکم همچنین آمده است که اعضای طالبان بدون محاکمه حق مجازات اسیران جنگی و یا افرادی که مرتکب جرم شدند را ندارند و تاکید شده است که از عکاسی و ویدئو گرفتن از صحنه اجرای مجازات جلوگیری شود.

رهبر طالبان کسانی که از این حکم سرپیچی کنند را متخلف خوانده و از مسئولین این گروه می‌خواهد تا آنها را به ارگان مسئول معرفی کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *