طالبان : تعویض ژنرال‌ها در افغانستان سودی برای آمریکا ندارد

  • انتشار: ۵ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 42944

به گزارش خبرگزاری اطلس,گروه طالبان اعلام کرد که اعزام ژنرال‌های جدید به افغانستان نمی‌تواند آمریکا را از شکست در این کشور نجات دهد.

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که پس از برکناری ژنرال جان نیکلوسن قرار است ژنرال «اسکات میلر» فرماندهی جنگ در افغانستان را به عهده گیرد.

طالبان تصریح کرد، پیش از این نیز «مک کریستال»، «جان‌آلن»، «دیوید پتراوس» و سایر ژنرال‌های آمریکایی به افغانستان آمدند اما جز شرمندگی برای آمریکا و تباهی برای افغانستان دستاوردی نداشتند.

درادامه گفتند واشنگتن در 17 سال گذشته همواره فرماندهان آمریکایی را تغییر داده و استراتژی‌های جدیدی را اجرا کرده است اما با این وجود هیچ نشانه‌ای از پیروزی آنها در افغانستان وجود ندارد.

طالبان تاکید کرد که در یک ماه گذشته 11 ولسوالی را تصرف کردند، افزایش چندین برابری حملات هوایی و پرتاب 562 بمب نتوانست مانع پیشروی این گروه شود.

این گروه تصریح کرد، اگر فرمانده جدید نیروهای آمریکایی و ناتو هشیار باشد شکست را پذیرفته و برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان تلاش کند.

طالبان اظهارداشت: تغییر در فرماندهی نیروهای خارجی نمی‌تواند سودی برای حیثیت رو به زوال آمریکا داشته باشد زیرا این کشور با وضعیت بدتری در افغانستان روبرو خواهد شد.

این در حالی است که بازرسان ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان اخیرا گفته بود که تلاش‌های 17 ساله آمریکا در افغانستان با وجود هزینه‌های سرسام آور بدون نتبجه بوده است.