طالبان: به‌زودی «ریاست محتسبین زنان» ایجاد می‌شود

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۴۰۱
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 132471

مسوولان طالبان از ایجاد «ریاست محتسبین زنان» در چوکات وزارت امر به معروف و نهی از منکر این گروه خبر داده‌اند.

محمد‌صادق عاکف، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان امروز گفته است که این ریاست در بخش اصلاح زنان کار خواهد کرد.

به گفته او، زنان محتسب این ریاست، «اصلاح زنان را انجام» می‌دهند و آنان را توصیه و راهنمایی خواهند کرد.

او در مورد حجاب گفته  است: «لباس، تنگ، باریک و نازک نباشد و از لباس‌هایی که مردم غیرمسلمان استفاده می‌کنند، با آن مشابه نباشد، به آن شریعت حجاب می‌گوید.»

مقام‌های طالبان در این وزارت گفته‌اند که فرمان حجاب به‌درستی اجرا شده است و به گفته آنان نتیجه‌اش در جامعه به‌خوبی دیده می‌شود.

از سویی هم، مسوولان این وزارت که در مرکز رسانه‌های حکومت در برنامه «حساب‌دهی به ملت» اشتراک کرده بودند، گفته‌اند که تا کنون نزدیک به ۹۰۰ تن از نیروهای امنیتی طالبان اخراج شده‌اند.

عبدالرحمان منیر، معین نظامی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، در این مورد گفته است: «کسانی که زیر سن بودند، به مواد مخدر معتاد بودند و ریش‌شان را می‌تراشیدند، از صفوف اخراج شده‌اند.»

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان در حالی از ایجاد ریاست محتسبین زنان خبر داده‌ است که شماری از نهادهای مدافع حقوق بشر از موجودیت و شیوه‌ عملکرد این وزارت به‌شدت انتقاد دارند و گفته‌اند که این وزارت در وضع محدودیت‌ها بر زنان و نقض آزادی‌های فردی نقش برجسته داشته است.

طالبان برای جلوگیری از تظاهرات، دختران دانشجو را در خوابگاه دانشگاه بلخ زندانی کردند!

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟