طالبان ادعای حکومت، مبنی بر کشته شدن هزاران جنگجوی این گروه طی یک هفته اخیر در افغانستان را رد کرد

  • انتشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69092

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان، ادعاهای حکومت افغانستان مبنی بر کشته شدن هزاران جنگجوی این گروه در افغانستان طی یک هفته اخیر را تکذیب کرد.

سخنگوی گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفته است: «محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان، دونالد ترامپ رییس جمهور و مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا، ادعا کرده‌اند که گویا در ظرف یک هفته تقریبا دو هزار جنگجوی طالب را کشته‌اند؛ ما این ادعاهای پوچ را با جدیت رد می‌کنیم، اگر شما توان این را می‌داشتید که دو هزار مجاهدین را شهید کنید، کدام منطقه مشخص و معین کشور را در تصرف خود در می‌آوردید و راه‌های عمومی برای چندین روز به روی تان مسدود نمی‌شد.»

اعلامیه افزوده: در ظرف ده روز گذشته، ولایت های قندوز، بغلان و فراه به سقوط نزدیک شد و ده‌ها تن عسکر کشته و یا هم زنده دستگیر شدند، این بیانگر قدرت واقعی شما است. سقوط هشت ولسوالی در تخار، قندوز و فراه در ظرف یک هفته توانایی شما را برملا ساخته است.

این اظهارات در حالی است که رییس جمهور غنی اخیرا در یک گردهمایی انتخاباتی در کابل گفت که نیروهای امنیتی بیش از هزار نفر از جنگجویان طالبان را در یک هفته گذشته در نقاط مختلف افغانستان از پا درآورده اند.