طالبان؛ در خدمت بیگانه و دشمنی با ملت

  • انتشار: ۸ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 113690

گروه طالبان که مدعی «جهاد» علیه امریکایی‌ها و ناتو است و در بیست سال گذشته هرجنایت و قساوت و شقاوت خود را زیر پوشش آموزه مقدس جهاد توجیه کرده است، از سه سال به این سو علناً همکار و همیار و خدمتگذار نیروهای امریکایی و ناتو یا همان کفاری که جهاد علیه آن روا دانسته می‌شد، قرار گرفته و حتی در تامین امنیت پایگاه‌های آنان نیز سهیم بوده است.

گروه طالبان با استفاده از آموزه‌های دینی و مذهبی مقدس که مردم مسلمان افغانستان به آن سخت ایمان داشته و سرو جان خویش را در راه آن فدا می‌کنند، انواع و اقسام برنامه‌های شیطانی خویش را به پیش برده و به اصطلاح خاک را به چشم مردم زده است.

در روستاهای کشور مردم ساده‌دل و دیندار فریب چند فرمانده طالبان را که از قضا عبا و قبای علمای دینی را نیز بر تن می‌کنند قرار گرفته و فکر می‌کنند این گروه در جهاد علیه کفار قرار دارد، در حالی که این مردم ساده و صادق خبر ندارند و در جریان نیستند که همین گروه به ظاهر مجاهد طالب، در واقع برنامه و پروگرامی است از سوی همین کفار امریکایی علیه مردم و جامعه و دین و مذهب ما.

گروه طالبان در بیست سال گذشته همواره نشان داده‌اند که دشمن سرسخت مکتب و کلینیک و شفاخانه و مدرسه و مسجد و تکیه خانه بوده و تا جایی که توان دارد انفجار می‌دهد، می‌سوزاند و تخریب می‌کند و مردم را نیز قتل می‌نماید، اما همین طالبان اکنون در یک تناقض رفتاری و گفتاری آشکار و عریان دم از تامین امنیت زده و به سفارت‌های خارجی مقیم که کابل که در حال خارج شدن و بستن دم و دستگاه شان در افغانستان هستند، اطمینان می‌دهد که شما نروید، ما امنیت تان را تامین می‌کنیم.

از یک طرف گروه طالبان کشتار دیپلمات‌های ایرانی را در مزارشریف در کارنامه دارد و از جانب دیگر دم از تامین امنیت مراکز دیپلماتیک می‌زند. از یک طرف خط و نشان می‌کشد و از جانب دیگر اکت سیاسی می‌کند.

گروه طالبان در بیست سال گذشته همواره رفتاری متناقض و سیاستی کج دار و مریز داشته است. این گروه از یک طرف در دشمنی آشکار با مردم افغانستان قرار گرفته و از جانب دیگر دم از صلح و نوع دوستی زده است.

اما یک چیز مبرهن و آشکار بوده و آن این که در کنه وجود و نهاد طالبان غلامی و وابستگی به اجانب موج می‌زند و بدون اشاره چشم و ابروی امریکا و پاکستان حتی جرئت ابراز کوچک ترین نظر و موقف را نداشته و همانند دیوانه‌ای بدون اراده و ربات وار به تعمیل برنامه‌های باداران خارجی‌اش پرداخته است.

اکنون اما، نه ملت افغانستان و نه مللی که که صادقانه در کنار دولت و ملت افغانستان ایستاده، فریب نمایش‌های شیطانی طالبان را نخورده و می‌دانند که این گروه به شدت وابسته به همان امریکا و پاکستان است و در آینده نیز نقش عامل این دو کشور را در افغانستان بازی خواهد کرد.

دکتر سید حبیب موسوی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *