صدیقی: انتخابات به هیچ وجه معامله نخواهد شد/ طرف اصلی مذاکره طالبان دولت افغانستان است

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 68728

«صدیق صدیقی»، سخنگوی ریاست جمهوری با بیان اینکه روند ملی انتخابات به هیچ وجه مورد معامله قرار نخواهد گرفت، بر برگزاری به موقع آن تاکید کرد.

صدیقی در خصوص گزارشات مبنی بر تعویق انتخابات اظهار داشت: دولت به هیچ وجه حاضر نخواهد شد تا روند ملی به ویژه انتخابات را که مردم افغانستان بهای بزرگی برای آن پرداخت کرده را مورد معامله قرار دهد.

وی افزود: انتخابات برگزار خواهد شد و مردم برای تعیین سرنوشت آینده‌شان رای خواهند داد؛ انتخابات خط قرمز مردم افغانستان است و مردم در لوی جرگه مشورتی صلح به گونه واضح بر آن تاکید کرده بودند.

او همچنین اضافه کرد که روند صلح نیز به گونه جدی تعقیب می‌شود و دولت به زودی وارد مرحله مذاکرات مستقیم با طالبان خواهد شد.

صدیقی بیان داشت: نقشه راه صلح و حدود صلح توسط نمایندگان مردم افغانستان در لوی جرگه مشورتی صلح مشخص شده و بر همین اساس حکومت افغانستان وارد مذاکره با طالبان خواهد شد و تمام ارزش‌ها در آن حفظ می شود.

وی افزود: به مردم افغانستان تعهد می‌دهیم که در جریان مذاکره، از منافع مردم و ارزش‌هایی که در 18 سال گذشته به دست آمده محافظت کنیم.

سخنگوی ریاست جمهوری درباره حاضر نشدن طالبان به مذاکره مستقیم با دولت افغانستان اظهار داشت: این یک اشتباه بسیار بزرگ برای طالبان است که فرصت را از دست می‌دهد، چون اصلی‌ترین طرف برای طالبان، حکومت افغانستان است و طالبان باید این حقیقت را بپذیرد.