صالح: حمله به دانشگاه کابل توسط طالبان انجام شده است

  • انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 96855

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد که بر اساس اطلاعات امنیت ملی، حمله به دانشگاه کابل توسط طالبان انجام شده‌است.

صالح امروز (سه شنبه ۱۳ عقرب) در صفحه فیسبوک‌ خود نوشت: «به نقل از ریاست امنیت ملی و منسوبین دیگر حاضر در صحنه و پس از حادثه، اسلحه باقیمانده از تروریست ها با آنچه که در عکس‌های اعلامیه داعش جعلی آمده‌است تطابق ندارد.»

وی افزود که عکس کسانی‌ که در اعلامیه داعش نشر شده با چهره مهاجمان مطابقت و شباهت ندارد.

صالح افزروده است: «بیرق طالبان یکی از اجناس دریافت‌شده از بکس تروریستان است. در دیوار اطاق مانند دیگر حملات تروریستی، آخرین جملات خود را نوشته‌اند و نوشته‌اند که زنده‌ باد طالبان. تاکتیکی که استفاده کرده‌اند همان تاکتیک خون‌آشام شبکه حقانی است که از چشم هیچ دستگاه استخباراتی پنهان نیست.»

معاون اول ریاست جمهوری افزوده است که نوع عملکرد مهاجمانی که بر دانشگاه کابل حمله کردند، شباهت صد درصد به یک گروه جدید دارد که طالبان زیر نام «فاتح زواک» در خوست ساخته اند. وی گفت که در چند عملیات تعدادی از اعضای این گروه نابود شده‌اند.  

وی اضافه کرد: «برای اینکه ثابت سازیم این جنایت توسط طالبان صورت گرفته است ده‌ها ثبوت سخت و نرم در اختیار داریم، اما برای منسوب‌سازی جنایت دیروز به داعش فقط همان یک اعلامیه است.»

گفتنی است که مهاجمان مسلح روز گذشته به دانشگاه کابل حمله کردند. در این حمله بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۲۲ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.