شکایت شهروندان کابل از کیفیت پایین و افزایش قیمت اینترنت

  • انتشار: ۳۰ سنبله ۱۴۰۱
  • سرویس: تیتر 2گوناگون
  • شناسه مطلب: 133202

شماری از پایتخت‌نشینان از پایین بودن کیفیت خدمات انترنتی شکایت می‌کنند و می‌گویند با وجودیکه بهای انترنت سنگین است اما کارکرد آن نسبت به گذشته ضعیف شده است.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان به نقل از طلوع‌نیوز، باشندگان کابل از مسئولان می‌خواهند که به این مشکل رسیدگی کنند و بهای بسته‌های انترنتی و مخابراتی را کاهش دهند.

نوید، باشنده کابل، گفت: «مردم نمی‌توانند واقعا که انترنت یک جی‌بی دو جی‌بی رافعال کنند.»

محمد نسیم، باشنده کابل، گفت: «قیمت انترنت در افغانستان بگویم تقریبا پنجا چند یا شصت چند بلندتر است چرا این کنترول نمی‌شود از طرف دولت چرا از طرف وزارت مخابرات کنترول نمی‌شود.»

از سوی هم، شماری از دانش‌جویان می‌گویند که به علت سنگینی بهای انترنت و کیفیت پایین آن، نمی‌توانند مواد درسی شان را از انترنت تهیه کنند.

عبدالقادر، دانشجو، گفت: «منابع که ما در دانشگاه پوهنتون این‌جا می‌خوانیم به ای اشد ضرورت به انترنت داریم که از آن معلومات جمع آوری بکنیم که متاسفانه هم قیمت گزاف دارد هم سرعت پایین دارد.»

مسوولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی حکومت طالبان می‌گویند که پیش از این یک گیگا بایت انترنت ۲۵۰ افغانی فروخته می‌شد؛ اما اکنون به ۱۱۰ افغانی کاهش یافته است. آنان اطمینان می‌دهند که با وصل شدن ولایت‌ها به فایبر نوری، سرعت انترنت نیز افزایش خواهد یافت.

عنایت‌الله الکوزی، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی طالبان گفت: «وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی قیمت انترنت و مکالمه را در افغانستان کاهش داده هیچ شبکه مخابراتی نمی‌توانند از۱۱۰ افغانی به بالاتر انترنت را به فروش برساند.»

بیشتر در شهرهای بزرگ افغانستان مردم به خدمات انترنتی و مخابراتی دسترسی دارند و این خدمات در ولسوالی‌های دوردست کمتر است و مردم با مشکل روبه‌رو اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *