شمار سربازان آلمانی مستقر در افغانستان از 980 تن به 1300 تن افزایش می یابد

  • انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 37937

طبق گزارش رسانه های آلمانی کابینه این کشور شمار موافقت کرده است که نيروهاي آلماني در افغانستان از 980 تن فعلی به 1300 نظامی افزايش يابد. این افزایش در حالی مطرح می شود که در گزارش حکومت آلمان وضعیت افغانستان وخیم خوانده شده است.

قرار است 320 نظامي ديگر در سال جاري ميلادي به افغانستان اعزام شوند. هدف از اعزام نظاميان جديد آلماني به افغانستان ، کمک به نيروهاي امنيتي افغان و ارائه مشاوره نظامي به اين نيروها اعلام شده است.

دویچه وله گزارش داده است؛ گزارش حکومت آلمان در مورد امنیت افغانستان که از مدت های طولانی انتظارش می رفت، تهیه شده است. حکومت آلمان در این ارزیابی اعتراف کرده که وضعیت امنیتی در افغانستان به شدت مانع تعهدات آلمان برای بازسازی این کشور می شود.

انتخاب عنوان گزارش خود نشان دهنده وضعیت افغانستان است. تا پایان سال ۲۰۱۴، گزارش های منظم حکومت فدرال آلمان در مورد افغانستان “گزارش پیشرفت” نامیده می شد. حالا به عنوان گزارش های موقت نامیده می شوند و ارزیابی کنونی “گزارش حکومت فدرال درباره وضعیت و دورنماهای فعالیت های آلمان در افغانستان” عنوان شده است. دیگر کلمه “پیشرفت” در عنوان این گزارش دیده نمی شود. ظاهراَ دلیلی وجود ندارد که این گزارش پسوند «پیشرفت» را با خود حمل کند. در این گزارش آمده است که موفقیت ها “ناکافی و شکننده هستند”. از “کاهش سطح خشونت” و “به حداقل رساندن تهدید تروریستی” به عنوان اهداف سیاست آلمان در قبال افغانستان یاد شده است.

در این گزارش گفته شده؛ در تقریبا ۱۷ سالی که از زمان حملات تروریستی ۱۱ سپتمبر سال ۲۰۰۱ می گذرد، میلیاردها دالر به افغانستان سرازیر شده است. اما اعتماد افغان ها به حکومت شان از بین رفته است. در داخل حکومت مناقشات شدید وجود دارد، اما در گزارش حکومت فدرال آلمان به این امر پرداخته نشده است. اینکه آیا انتخابات پارلمانی افغانستان در ماه جولای راه اندازی می شود، هنوز مشخص نیست. تا حال چندین بار به تعویق افتاده است.

پايگاه اصلي نظاميان آلماني در شهر مزارشريف در شمال افغانستان است و درسال هاي گذشته حدود 60 نظامي آلماني دراين کشور کشته شدند.