شاهزاده های سعودی بازداشت شده، در هتل مجلل ریتز کارلتون حبس شده اند

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33071

یک رسانه آمریکایی نوشت؛ شاهزادگان، وزاری سابق و تجاری که روز شنبه در عربستان بازداشت شدند، در یکی از هتل های پنج ستاره ریاض به نام ریتز کارلتون محبوس شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز ویدئویی را منتشر کرده است که گفته می شود داخل این هتل پنج ستاره را نشان می دهد. این تصاویر روز دوشنبه به ثبت رسیده اند. در انتهای این ویدئوی کوتاه یک میل سلاح در هتل ریتز کارلتون دیده می شود.

هتل ریتز کارلتون طی سالهای گذشته به دفعات میزبان سران کشورهای مختلف، افراد ثروتمند و اعضای خاندان سلطنتی عربستان بوده است. این هتل که شش سال پیش در ریاض ساخته شد، احتمالا از روز شنبه به مجلل ترین بازداشتگاه جهان تبدیل شده است.

هتل ریتز کارلتون ۴۹۲ سوئیت و یا اتاق برای پذیرایی از مهمانان خود دارد. به گفته مقامات آمریکایی حدود ۵۰۰ نفر در جریان موج اخیر بازداشت ها در عربستان دستگیر شده اند.

این در حالی است که اعضای خاندان سلطنتی عربستان از ترک این کشور منع شده اند. دادستان کل عربستان روز دوشنبه تاکید کرده بود که بازداشت شدگان به طور مفصل مورد بازجویی قرار خواهند گرفت. به گفته وی تحقیقات برای سیر روند قانونی و عدم اعمال نفوذ شخصیتهای بازداشت شده بر فرایند رسیدگی به اتهامات مخفیانه پیگیری می شود.

هتل ریتز کارلتون در ماه مه سال جاری میزبان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اولین سفر خارج خود در مقام ریاست جمهوری بود. باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده نیز در سال ۲۰۱۴ در این هتل اقامت گزیده بود.