سیلاب بارش های بی سابقه پاکستان ۲۲۰ قربانی گرفت

  • انتشار: ۱۶ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 94245

 ستاد مدیریت بحران ملی پاکستان اعلام کرد باران‌های سیل آسای اخیر در این کشور و بلایای طبیعی مربوط به آن که ناشی از بارش های بی سابقه ۱۰۰ سال گذشته بوده دست کم ۲۲۰ قربانی گرفت و صدها نفر نیز مصدوم شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از رسانه‌های پاکستانی، ستاد مدیریت بحران ملی این کشور روز یکشنبه با انتشار نتایج بررسی ها در مورد میزان تلفات و خسارات ناشی از سیلاب اخیر اعلام کرد : بارش بی‌سابقه باران در مناطق مختلف پاکستان به ویژه در ایالت سِند در جنوب این کشور و شهر کراچی بیشترین تلفات انسانی و خسارت‌های مادی را درپی داشت.

در این گزارش آمده است: ده‌ها نفر در دیگر شهرهای پاکستان به ویژه در ایالات بلوچستان و خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور درپی سیل و حوادث ناشی از آن کشته شدند.

باران‌های سیل‌آسای اخیر مقام های پاکستانی را غافلگیر کرد و  تبعات تخریبی سیلاب اخیر  رکورد ۱۰۰ ساله را نیز در این کشور شکست. این سیل در بسیاری از شهرهای پاکستان باعث تخریب صدها واحد مسکونی، واژگونی پل‌های ارتباطی، از بین رفتن زیرساخت‌های عمومی و تخریب جاده‌ها شد. درحالی که برق‌گرفتگی در زمان بارندگی‌های بی‌وقفه در شهر کراچی نیز علل مرگ برخی از قربانیان اعلام شده است.