سوتی سربازان آمریکایی و لو رفتن اطلاعات محرمانه

  • انتشار: ۱۹ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 114486

به نقل از ورج، بر اساس گزارشی از یک منبع اطلاعاتی آزاد، سربازان آمریکایی مستقر در اروپا ممکن است به طور تصادفی اطلاعات مربوط به انبار تسلیحات هسته‌ای آمریکا را، هنگام استفاده از برنامه‌های فلش کارت (برنامه‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند تا جزئیات اطلاعات را به خاطر بسپارند)، به طور تصادفی افشا کرده اند.

محققی به نام Foeke Postma، نوشت که سربازان آمریکایی با استفاده از برنامه‌های مطالعه مانند Chegg، Cram و Quizlet مرتباً کارت‌هایی را ایجاد کرده اند که در آن ها، اطلاعات مربوط به پایگاه‌های موجود در اروپا که احتمالاً سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در آن قرار دارد، کد‌های مخفی، رمز‌های عبور و دیگر جزئیات ارائه شده بود.

پستما اظهار کرد: در مورد امنیت به نظر می‌رسد که آن‌ها فراموش کرده اند که تنظیمات برنامه‌ها را روی “خصوصی” قرار دهند، به طوری که نام کاربری و عکس‌های آن‌ها در معرض دید عموم قرار گرفت و از آنجا که برخی از سربازان از همان عکس‌های پروفایل لینکدین خود استفاده می‌کردند، اتصال آن‌ها به اطلاعات هسته‌ای دشوار نبوده است.

حذف فلش کارت های حاوی اطلاعات هسته ای حساس

اینکه چرا سربازان برای به خاطر سپردن اطلاعات از برنامه‌های مطالعه ناامن استفاده کردند، مشخص نیست. پستما چند هفته قبل از انتشار گزارش خود با مقامات وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، ناتو و فرماندهی اروپا تماس گرفته است و کارت‌های حاوی اطلاعات حساس از بین رفته اند. ( اگرچه هنوز در برخی سایت‌ها قابل مشاهده است )

البته هنوز مقامات مسئول موضع گیری نکرده و اظهار نظری در این رابطه نداشته اند، باید منتظر ماند و دید که مسئولان این موضوع را تکذیب می کنند یا آن را می پذیرند.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *