سناتور آمریکایی: چین بر سر راه تولید واکسن کرونا سنگ‌اندازی می‌کند

  • انتشار: ۱۸ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87528

به نقل از اسپوتنیک، ریک اسکات، سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدای آمریکا و یکی از مخالفان سرسخت چین در مجلس سنای این کشور، به تازگی مدعی شده شواهدی در دست است که نشان می‌دهد پکن تلاش می‌کند بر سر راه تولید واکسن کرونا در آمریکا سنگ‌اندازی کند و یا سرعت تولید آن را کاهش دهد.

او در این خصوص مدعی شد: «ما این واکسن را عملی می‌کنیم. متاسفانه شواهدی در دست داریم که چین دارد تلاش می‌کند تا مانع ما شود و یا سرعت را پایین بیاورد.» اسکات اضافه کرد چین نمی‌خواهد آمریکا نخستین کشوری باشد که واکسن را تولید می‌کند.

او گفت: «آن‌ها تصمیم گرفته اند که مخالف آمریکا باشند و من به دموکراسی در سراسر جهان فکر می‌کنم.» با این حال، او در ادامه از دادن اطلاعات بیشتر در مورد شواهدی که از آن‌ها صحبت کرده بود، خودداری کرد و فقط به این نکته بسنده کرد که این شواهد از سوی جامعه اطلاعاتی به دست آمده است.

سناتور جمهوریخواه در ادامه سخنان خود گفت: «این واکسن برای همه ما مهم است تا اقتصاد خود را دوباره آغاز کنیم. چیزی که خیلی به آن اعتقاد داریم این است که یا انگلیس اول این کار را انجام می‌دهد یا ما. چین این واکسن را به اشتراک نخواهد گذاشت، اما ما قصد این کار را داریم.»

این سناتور آمریکایی پیش‌تر خواستار تحریم کامل همه محصولات ساخت چین شده بود و ادعا کرده بود تمامی شهروندان این کشور جاسوس هستند. او معتقد است جنگ سرد میان دو کشور در جریان است و پکن عامل اصلی انتشار کووید-۱۹ در جهان بوده است.