سفیر پاکستان: بستن مرز تورخم به دلیل جلوگیری از نفوذ تروریست ها به خاک پاکستان انجام شده است

  • انتشار: ۹ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 18796

بعد از احضار ابرار حسین سفیر پاکستان در کابل به وزارت خارجه، وی دلیل بستن مرز تورخم را جلوگیری از نفوذ تروریست ها به خاک پاکستان و همچنان موفقیت عملیات رد الفساد که به تازگی از سوی ارتش پاکستان آغاز شده است، عنوان کرد.

سفیر پاکستان در کابل روزگذشته (یکشنبه) که برای دومین بار طی چند روز گذشته به وزارت خارجه‌ فراخوانده شده بود، در مورد موشک‌پراکنی‌های اخیر پاکستان بر مرزهای افغانستان و بسته شدن مرز تورخم توضیحات ارایه کرد.

حسین افزرد که کشورش خواهان صلح در افغانستان است و به منظور صلح در هردو کشور عملیات نظامی را تحت نام “ردالفساد” آغاز کرده و بستن مرز تورخم نیز برای موفقیت این عملیات و آوردن صلح یک امر لازمی بود.

یک رسانه‌ی “پاکستان تودی” به نقل از سفیر پاکستان نوشته که گفته است، پاسگاه‌های پاکستانی همواره با حمله‌های تروریستان مواجه می‌شد و نظامیان پاکستانی نیز در عمل مشابه دو عضو ارشد گروه جماعت‌الاحرار را در مرزهای افغانستان از بین بردند.

پاکستان در واکنش به چند حمله‌ی اخیر در شماری از ایالت‌های این کشور که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن شد، مرزش را با افغانستان بست.

سفیر پاکستان در کابل گفته است که مرز تورخم به منظور جلوگیری از نفوذ تروریستان و موفقیت عملیات ردالفساد یک امر ضروری تلقی می‌شد.

ابرار حسین روز گذشته “یکشنبه” از سوی وزارت خارجه‌ی افغانستان احضار شده بود.

مقام‌های وزارت خارجه‌ی کشور در مورد بستن مرز، شلیک موشک‌ها به مرزهای کشور و اذیت شهروندان افغانستان از سوی نیروهای پاکستانی، از او توضیحات خواستند.