سفیر تهران در کابل: ایران دیگر امکان پذیرش مهاجرین افغانستانی را ندارد

  • انتشار: ۱۲ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 125922

سفیر تهران در کابل با اشاره به سکونت حدود چهار میلیون مهاجر افغان در ایران تاکید کرد: ایران بیش از این توانی برای پذیرش مهاجران افغانستانی ندارد.

بهادر امینیان در گفتگو با خبرنگاران افزود: هم اینک حدود چهار میلیون مهاجر افغانستانی در ایران هستند در حالی که شرایط خود ایران نیز شرایط سختی است واقتصاد کشور تحت تحریم ها و تعزیرات بین المللی است.

وی اظهار کرد: این در حالی است که کل اتحادیه اروپا که می خواستند چند هزار مهاجر را بپذیرند بازهم برای مهاجران مشکلاتی ایجاد کردند و از پذیرش شمار بسیاری از آنها سر باز زدند.

سفیر ایران در افغانستان با اشاره به تسهیلاتی که ایران برای مهاجران افغان فراهم آورده است اضافه کرد: به علت شرایط کرونایی در هفته های اخیر ایران نه تنها مرز دوغارون و اسلام قلعه، بلکه تمام مرزهای خود را به روی ۱۵ کشور همسایه و حتی مرزهای هوایی را روی چهار کشور اروپایی و هشت کشور افریقایی بست و این در حالی است که فقط مرز هوایی ایران به افغانستان بسته نیست و این سیاست در قبال این کشور استثنایی است.

امینیان با تاکید بر اینکه هیچ کشوری قبول نمی کند که کسی به صورت غیرقانونی وارد خاکش شود ادامه داد: ما همیشه از مردم افغانستان خواسته ایم که اگر می خواهند به ایران بروند قانونی سفر کنند و در چند ماه گذشته نیز روزانه از چهار تا پنج هزار ویزای ایران برای اتباع افغان صادر شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *