سرپرست ولایت جوزجان: داعش به مردم فشار می آورد، تا به این گروه بپیوندند

  • انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 32970

سرپرست ولایت جوزجان ضمن نگرانی از افزایش فعالیت جنگجویان داعش در این ولایت می گوید که جنگجویان داعش بر مردم فشار می آورد تا به صفوف این گروه بپیوندند.

مقامات محلی ولایت جوزجان می‌گویند که جنگجویان داعش بعد از آن که به بعضی مناطق ولسوالی قوش تپه حاکمیت پیدا کردند، تعرض‌شان را بر محلات تحت حاکمیت دولت نیز ادامه داده‌اند.

عبدالرحمان محمودی معاون و سرپرست ولایت جوزجان به رادیو آزادی گفته است که جنگجویان داعش خود را لحظه به لحظه به شهر شبرغان نزدیک می‌کنند.

وی گفت: “هدف آن‌ها این‌است که مردم را زیر فشار بیاورند تا مردم از همکاری با دولت دست بکشند و به صفوف داعش بپیوندند.”

سرپرست ولایت جوزجان با ابراز نگرانی گفت که جنگجویان داعش جلب و جذب‌ شان را در محلات آغاز نموده و تلاش دارند تا نیروهای خود را از جوانان بیکار تقویت بخشند.

این در حالیست که به گفته مقامات جوزجان، جنگجویان داعش روز گذشته از قریه نوآباد جرق‌دوق ولسوالی قوش تپه نزدیک به ۵۰۰ راس مواشی باشندگان این قریه را با خود بردند.

مقامات از حضور و فعالیت گسترده جنگجویان داعش در ولایت جوزجان در حالی خبر می‌دهند که این گروه فعالیت خود را دو سال قبل از مناطق سردره ولسوالی درزاب که ۱۲۰ کیلومتر از شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان فاصله دارد آغاز کرده و هم اکنون تعرض خود را بر قریه‌های نوآباد جرق‌دوق در فاصله نه چندان دور از شهر شبرغان ادامه داده‌است.