سرقت با کمک میمون ها در هند! +تصاویر سارقان

  • انتشار: ۲۲ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 110220

به نقل از خبرگزاری فرانسه، پولیس هند اعلام کرد دو مرد را به اتهام استفاده از میمون برای سرقت پول در خیابان‌های دهلی نو، پایتخت این کشور بازداشت کرده است.

یک مقام پولیس دهلی نو اعلام کرد بعد از این که یک وکیل به پولیس شکایت کرد سه مرد با میمون‌هایی او را محاصره کرده و شش هزار روپیه پول وی را دزدیده اند، دو مرد بازداشت شدند. تقریبا در سراسر کشور هند مقامات با شکایاتی مبنی بر تهدید ناشی از میمون‌ها در شهر‌های اصلی مواجه می‌شوند و این میمون‌ها برای ورود به منازل برای جستجوی غذا تردید به خود راه نمی‌دهند. اما بر اساس یک قانون مربوط به سال ۱۹۷۲ گرفتن میمون‌ها ممنوع است.

این مقام پولیس اعلام کرد ”قربانی سوار یک ریکشای موتوری بود که دو مرد در آن سوار شدند و از یک میمون خواستند در صندلی جلویی بنشیند و از یک میمون نیز خواستند در صندلی پشتی بنشیند. آن‌ها پولی را که وکیل در کیف خود داشت، از او گرفتند و با میمون‌ها گریختند“.

پولیس به وجود باندی در پشت حملات دیگری از این نوع مظنون است و یک تیم به طور ویژه برای جستجوی عاملان آن ایجاد شد و سرانجام روز پنجشنبه در یک ایستگاه اتوبوس، این دو مرد با میمون‌های همدست خود بازداشت شدند. با وجود این، سومین مظنون توانست فرار کند و میمون‌ها نیز به یک مرکز نگهداری حیوانات سپرده شدند.