سران خائن پشتون از آگاه شدن مردم می ترسند

  • انتشار: ۳۰ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهگوناگون
  • شناسه مطلب: 125441
افغانستان

عمران خان درست میگوید که اکثریت قبایل پشتون در مورد آموزش دختران نگاه منفی دارند. آیا آموزش دختران بد است؟ خیر .اما قرن ها است که سران خائن پشتون با دزدی بودجه معارف، با تحریک احساسات عوام، بزرگترین خیانت را به قوم پشتون کرده اند.

کرزی و دیگر بزرگان خاین مانند فاروق اعظم و دیگران در مغز قوم بزرگ و مظلوم خود فقط نفرت و کینه و انتحار را تزریق کرده اند نه علم و دانش را. زیرا آنها می ترسند که اگر توده ها و بخصوص زنان آگاه شوند، دوران دزدی و سروری و جرگه بازی ها به پایان می رسد. کرزی و دیگر سران خائن پشتون نه تنها مانع ترقی پشتون ها شده اند، بلکه با تبعیض و نفاق و خیانت جلو ترقی زنان و معارف دیگر اقوام و در کل افغانستان را گرفته اند. آنان شب پرستند فقط از آگاه شدن مردم. آگاه شدن زنان و مردان می ترسند.

شما به تصویر رقت آور این جوان نگاه کنید! حق او را فاروق وردک با دزدی بودجه و مکاتب خیالی در همدستی کرزی خورده است؛ اما به او گفته می شود حق تو را هزاره یا تاجیک یا ازبیک تلف نموده.

مردم افغانستان!
شما دوست و برادر همدیگرید فقط این شیاطین را از خود برانید و سواری ندهید!
آنان همیشه برای کسب قدرت در برابر خارجیان زانو زده و کفش لیسیده اند و همیشه در برابر مردم خود زور گفته اند و فریب داده اند! اکنون نیز حکومت بهتر است بجای التماس به شرق و غرب و شمال و جنوب، اول بیاید با مردم آشتی کنند. بجای کوچ اجباری هزاره ها در دایکندی یا کشتار در اندراب از مردم کسب مشروعیت نماید، آنگاه همه چیز درست خواهد شد. اما زمان زورگویی و فریب و پنهان کردن گرگ کشمیری در لباس میش گذشته است.
اشتباه عمران خان در این است که افغانستان را از دریچه تنگ قبیله و تالبانیسم می بیند. در افغانستان امروز اکثریت شهر نشینان پشتون و تمام اقوام دیگر به آموزش و ترقی زنان و به عدالت و حقوق اساسی مردم باور دارند.

محمد مناقبی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *