ساکنان بخش‌های واگذار شده قره‌باغ پیش از تخلیه منازل خود را می‌سوزانند

  • انتشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98349

چارکتار یکی از روستاهای منطقه قره‌باغ و از بخش‌های تحت کنترل پیشین جمهوری خودخوانده آرتساخ است که پیش از تخلیه جهت واگذاری به نیروهای جمهوری آذربایجان به شکل زمین سوخته درآمده است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص نوشته که ساکنان چارکتار به موجب توافق صلح تازه میان باکو و ایروان باید این منطقه را تخلیه کنند تا کنترل آن بدست نیروهای جمهوری آذربایجان قرار گیرد.

در این گزارش آمده است که ساکنان پیش از تخلیه و رسیدن آذربایجانی‌ها ترجیج می‌دهند به جای آنکه روستا را آنگونه که هست تحویل بدهند منازل خود را آتش بزنند تا از چارکتار تنها زمینی سوخته باقی بماند.

توافق صلح قره‌باغ که بیش از دو سوم اراضی قره‌باغ را به جمهوری آذربایجان باز گرداند اوایل هفته جاری با میانجی‌گری روسیه میان طرفین مخاصمه در این منطقه مورد مناقشه امضا شد تا عملا به بیش از شش هفته جنگ و درگیری خونین میان دو طرف پایان دهد.

به موجب این توافق که در پی شکست‌های نظامی ارمنستان در میدان نبرد به‌دست آمد، جمهوری آذربایجان کنترل بخش عمده‌ای از سرزمین‌هایی را که از سال ۱۹۹۰ توسط جدایی طلبان ارمنی اداره می‌شد در اختیار می‌گیرد.

منبع: یورونیوز

فرانسه: محاصره غزه باید هرچه سریعتر برداشته شود

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟