سازمان ملل: بیش از ۲۰ میلیون شهروند افغانستان به کمک‌های حفاظتی نیاز دارند

  • انتشار: ۲ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: اقتصادتیتر 2
  • شناسه مطلب: 139789

دفتر هماهنگ‌کننده‌ کمک‌های انسان‌دوستانه‌ سازمان ملل متحد (اوچا)، گفته که در سال روان میلادی، بیش از ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار فرد آسیب‌پذیر در بخش‌های مختلف افغانستان، به خدمات و کمک‌های حفاظتی نیاز دارند.

بخش افغانستان «اوچا»، امروز (سه‌شنبه، ۲ جوزا) در توئیترش به مناسبت هفته‌ی حفاظت از غیرنظامیان، گفته که این افراد، در بخش‌های حفاظت عمومی، حفاظت از کودکان، خشونت مبتنی بر جنسیت و مبارزه با ماین، به حفاظت نیاز دارند.

به نقل از سلام وطندار، اوچا، افزوده که برای پاسخ‌دادن به نیازهای حفاظتی این افراد، به ۱۷۰ میلیون دالر در ۲۰۲۳ نیاز است.

دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد، روز گذشته اعلام کرده بود که ششمین دوره‌ی هفته‌ی حفاظت از غیرنظامیان (۲۲ تا ۲۵ می)، در مقر سازمان ملل متحد در نیویارک، برگزار می‌شود که شامل مجموعه‌ای از رویدادهای جانبی مربوط به موضوع‌های مطرح‌شده در بحث آزاد سالانه‌ی شورای امنیت در باره‌ی این هفته است.

اوچا، افزوده؛ در نشستی که امروز در این سازمان برگزار می‌شود، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گزارش خود در باره‌ی هفته‌ی حفاظت از غیرنظامیان را ارائه می‌کند.

هفته‌ی حفاظت از غیرنظامیان، در ۱۹۹۹ با افزوده‌شدن به دستور کار شورای امنیت سازمان ملل متحد از طریق قطع‌نامه‌ی ۱۲۶۵، به عنوان یک موضوع صلح و امنیت بین‌المللی، از سوی این سازمان به رسمیت شناخته شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟